Przemysł dla każdego - newsy i ciekawostki.
Projekt opatentowany
Napisane przez: Archives New Zealand
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

W ostatnich latach w naszym kraju buduje się mnóstwo nowych dróg według najnowszych metod z najlepszym asfaltem

Jeżeli mówimy o budowie autostrad, to międzynarodowa technika ruszyła z kopyta. Przeprowadza się wiele eksperymentów, które mają na celu w głównej mierze zwiększenie bezpieczeństwa kierowców i pasażerów oraz wydłużenie żywotności położonej drogi.


izolacja
Zainspirowane przez: pixabay.com

Redukowanie strat ciepła przez izolowanie

Przy planowaniu konstrukcji przemysłowych wdrożenie znajduje sporo różnorodnych materiałów. Ich asortyment jest na tyle duży i zróżnicowany, iż każdy nabywca bez kłopotu odnajdzie elementy na miarę swych wymogów.
kleje
Napisane przez: Selena SA

Frapujące historia każdej dróg z asfaltu

W dzisiejszych realiach, wszystkim żyje się znacznie prościej niż kilkadziesiąt lat wcześniej. To wszystko z pomocą wielkiego rozwoju nauki w praktycznie każdym jej dziale.
leki w aptece
Napisane przez: Random Retail
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Asfalt jako istotny komponent do konstrukcji powierzchni

Asfalt jest lepiszczem, jaki podgrzany do należycie wysokiej temperatury mięknie i upłynnia się, natomiast po schłodzeniu jego lepkość powiększa się i staje się ciałem stałym. Współcześnie jest on kluczowym komponentem mieszanin stosowanych do budowy nawierzchni asfaltowych.
Silnik
Napisane przez: Dick Thomas Johnson
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Rozruch maszynowy, czyli jak wydłużać żywotność sprzętów oraz napędów?

Ograniczenie momentu rozruchowego, a ponadto redukcja tak zwanego udaru prądu jest możliwe dzięki zastosowaniom układów łagodnego rozruchu silników. Softstarty – bo o nich mowa – redukują napięcie silniczka podnosząc je na zasadzie rampy z początkowego do znamionowego.
pmb 45/80-65
Napisane przez: Szymon Sieciński
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Kiedy używany jest asfalt?

Wyrażenie mówiące o tym, że coś jest "podziurawione jak krajowe drogi" już dawno temu weszło do języka kolokwialnego. Co prawda autostrad nadal w naszym kraju jest niewiele, lecz jakość dróg w znacznej większości uległa znacznej poprawie.
Pracownik produkcyjny
Napisane przez: Official USS Theodore Roosevelt (CVN 71) Page
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Rośnie zapotrzebowanie na profesjonalistów w dużych firmach.

Obecnie, niezwykle poszukiwanymi pracownikami są osoby posiadające wykształcenie techniczne, częstokroć w jednej tylko specjalizacji. Nie jest tajemnicą, że ogromnie rozchwytywani są właściciele dyplomu spawacza i to nie wyłącznie w Polsce. Do legalnego wykonywania owego zajęcia wymagane są specjalne zezwolenia, także cokolwiek wrodzonego daru manualnego.
nagrzewnice powietrza
Napisane przez: Marcin Polak
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Nagrzewnice powietrza mogą prezentować różnorakie siły

Jeżeli planujemy dodatkowo ogrzać dane pomieszczenie, to koniecznie powinniśmy spojrzeć, z jakich sprzętów mamy okazję tutaj korzystać.

Dzisiejsze wyposażenie zakładu produkcyjnego

Wiele firm koncentruje swoją działalność na wytwarzaniu produktów. Mogą to być produkty z branży spożywczej bądź wiele innych, a w każdym zakładzie produkcyjnym konieczne są odpowiednie maszyny i urządzenia, jak chociażby laser CO2 czy też ploter termiczny. Aby zakład taki funkcjonował jak najlepiej oraz nie powodował żadnych strat, niezwykle istotne jest, żeby stosowane urządzenia uwzględniały wymagane certyfikaty oraz były nowoczesne i bezpieczne. Można w ten sposób uniknąć opóźnień w produkcji lub wypadków, jakie mogłyby skutkować poważnymi problemami.
Jak urządzić romantyczne wnętrze?
Napisane przez: Empik
Zainspirowane przez: Empik

Jak wytwarzany jest asfalt? Sprawdź, jak dokładnie powstają drogi, po których poruszamy się co dnia!

Czy zastanawiałeś się kiedyś, w jaki konkretnie sposób powstaje asfalt wylewany na drogi, po których poruszasz się co dnia? Najprawdopodobniej nie, gdyż Zwykle zupełnie nie zwracamy najmniejszej uwagi na tego typu kwestie, a tymczasem okazało się, iż proces produkowania asfaltu jest bardzo zaawansowany technologicznie, a jednocześnie bardzo ciekawy.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.