Czego nie wiecie o maszynach przemysłowych?
obróbka tworzywa
Napisane przez: VirgoGal25
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Profesjonalne techniki pracy z tworzywami w różnych gałęziach przemysłu

Do prowadzenia prac na różnych rodzajach materiałów stosuje się rozmaite sposoby przerobu. Obróbka nadaje materiałom inne właściwości i przybliża je do zastosowania danego materiału do określonego użycia. W zależności od tego, jakie tworzywo fabryka będzie przetwarzać, dobiera najlepszą technologię i narzędzia. Pośród fachowych technologii obróbki skrawaniem wyróżnia się toczenie, wiercenie, pracę dłutem i frezowanie.
wybór usługodawcy
Napisane przez: Ministerio de Cultura de la Nación
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

W jaki sposób wybrać firmę oferującą usługi serwisowe dla przemysłu

Usługi serwisowe dla przemysłu są dzisiaj proponowane przez liczne zakłady. Jednakże tak jak nie robimy wszędzie zakupów czy nie powierzylibyśmy własnego zdrowia każdemu z doktorów leczących w naszym mieście, gdyż krążą o nich różnorakie opinie, tak samo nie zgłosimy się do każdego zakładu mającego w ofercie interesujące nas usługi, jak pomiar drgań. Czym w takim razie kierować się, jeśli w przeciągu najbliższego okresu powinniśmy się wybrać do jednego z nich?
wózek widłowy
Napisane przez: Mike Mozart
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Zostałeś właścicielem przedsiębiorstwa, posiadasz duże pawilony i magazyny obsługiwane przez sprzęt mechaniczny – zobacz, co może być ci potrzebne

W latach ’90-tych w w naszym kraju pojawiło się wiele przedsiębiorstw. Rozwój, który wkroczył, sprawił, że znaczna część ludzi z dnia na dzień zostało biznesmenami. Zajęli oni kilka obszarów z dziedziny gospodarki. Spora część zdecydowała się na transport i usługi dostawcze. Część na rozpoczęcie współpracy z firmami zza granicy.
Kolorowa blacha
Napisane przez: Michael Coghlan
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Na czym polega cięcie tlenem? Jakie typy gazów do tego możemy wykorzystać? Czy to się opłaca?

Cięcie to proces rozdzielania materiału na całej jej grubości, definiuje ją oznaczona linia podziału, jaka przeważnie jest prostopadła do powierzchni wycinanego przedmiotu. Istnieje dość dużo czynników które decydują o wyborze procesu cięcia. Musimy oczywiście wziąć pod uwagę rodzaj i grubość wycinanego materiału. Bez tego przecież nie można zdefiniować, jaki oczekujemy rezultat naszej pracy. Tak samo jest z długością czy kształtem linii cięcia. To wszystko składa się na wymagania odnoszące się do jakości ciętych krawędzi, na jakie bacznie warto zwracać uwagę. Obowiązkowo również sprawdzajmy możliwości produkcyjne, a także koszty procesu, bo przecież nie chcielibyśmy zapłacić zbyt dużo.
Sterylizator
Napisane przez: Commander, U.S. 7th Fleet
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Sterylizator parowy – konieczny w placówkach medycznych

Istnieją takie miejsca, w których stuprocentowa czystość jest szczególnie wymagana oraz istotna zarówno dla osób, pracujących w tych miejscach, jak i dla zgłaszających się do tych placówek klientów. W momencie, gdy sterylność przyrządów jest priorytetem, warto zaopatrzyć się w profesjonalne urządzenie do ich czyszczenia.
zbiornik ciśnieniowy
Napisane przez: U.S. Department of Agriculture
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Urządzenia ciśnieniowe strzegą wartości ciśnienia

W niektórych sprzętach nie można przekroczyć pewnego ciśnienia. Czasem jest tak, że żeby coś pracowało, musi posiadać właściwe ciśnienie. Tak się dzieje na przykład w przypadku opon samochodowych, gdy powinny prawidłowo trzymać się jezdni oraz zapewniać nam właściwe bezpieczeństwo w czasie jazdy, to musimy zadbać o to, żeby posiadały właściwe ciśnienie.

Czy jest korzystniej nabyć krajowe części do maszyn czy zagraniczne?

Niejedna branża obecnie przeżywa kryzys. O nabywcę jest trudniej, a pomimo tego na rynku nadal istnieje bardzo dużo firm. One wszystkie oferują bogaty asortyment produktów. Za sprawą globalizacji i rozwoju Internetu jest możliwy handel ze wszystkimi na całym świecie. Czy mimo tego opłaca się handlować z każdym biznesem?
Sprężyna na czarnym tle
Napisane przez: http://pixabay.com/
Zainspirowane przez: http://pixabay.com/

Stosowanie sprężyn przemysłowych, czyli wieloetapowość produkcji i liczne testowanie gwarantem wieloletniej eksploatacji

Do wytwarzania sprężyn, aby mogły służyć na lata, służą dokładne i fachowe zasady produkowania. Niełatwo wyłapać taką gałąź gospodarki, a właściwie branży, w której używane maszyny nie byłyby skonstruowane bez uprzedniego montażu ze sprężyn przemysłowych.
maszyny rolnicze
Napisane przez: Michael Coghlan
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Machiny do prac ziemnych - treściwa charakterystyka.

O tym jak ciężka jest praca powiązana z obróbką ziemi nie potrzeba mówić. Natomiast w dzisiejszych czasach technika bardzo nam ją ułatwia. Powstaje wiele bardzo użytecznych maszyn, dzięki którym praca człowieka na budowie stała się łatwa. Przykładami, które teraz opiszemy są równiarka do podłożaa takżeświder do otworów w ziemi. Wychodząc od definicji - równiarka do podłoża to maszyna do robót ziemnych, służąca głównie do profilowania podłoży pod powierzchnię dróg, lotnisk, rowów i poboczy czy gładzenia nasypów.
Świnoujście, latarnia
Napisane przez: www.sxc.hu
Zainspirowane przez: www.sxc.hu

Mikroelektrownie wiatrowe - atuty jakie niesie za sobą postawa proekologiczna zapewniające komfort oraz oszczędność

Choć mikroelektrownie wiatrowe są w Polsce stosowane rzadziej niż u naszych sąsiadów, niewątpliwie ich popularność znacznie wzrasta. Bardzo często mamy okazję oglądać potężne elektrownie, które mają na celu produkować energię elektryczną na szeroką skalę. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że doskonałym sposobem na oszczędność są także mniejsze turbiny, czyli właśnie mikroelektrownie, jakie świetnie spełniają swe zadanie przy gospodarstwach domowych.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.