Wzmacnianie podłoża, czyli jak wyeliminować błoto z terenu?

Jeśli na twoim podjeździe po obfitych deszczach zbiera się wilgoć, a ty wychodzisz z domu w kaloszach, żeby nie zmoczyć nóg w wodzie lub rozkładasz deski od wyjścia do bramy i starasz się żeby nie stracić stabilności. Rozważ, czy nie odkładasz rozwiązania kłopotu, bo wydaje ci się, że fachowe wzmacnianie podłoża jest drogie i wymagające?


Skądże! Sprawdź, a przekonasz się, że wzmacnianie podłoża to proces banalniejszy niż myślisz i wcale nie musi wymagać wielu wydatków - wzmacnianie podłoża.
ruch, to zrobić redukcję zebranego błota.

Robi się to przez zagęszczanie gruntu. Należy wykonać posypkę z piasku i zasypać wodę, a później
gruntowanie
Napisane przez: Tomasz Lewicki
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
wyrównać podłoże specjalną zagęszczarką, która ubije piasek lub łopatą. Zagęszczanie gruntu (sprawdź zagęszczenie gruntu) na podwórku, jeśli pod podłożem nie ma wód gruntowych, jest proste i nie wymagające szczególnych cech. Kiedy teren jest wyrównany, następnym krokiem jest rozprowadzenie betonu. Nie zapomnij jednak, zanim przygotujesz substancje do rozlania, zwróć czujność na spoiwa budowlane, które stosuje się do robienia cementu.

Jest ich sporo typów. Niektóre z nich, czyli spoiwa budowlane (kliknij tu -> spoiwa budowlane
)tak zwane powietrzne mogą być niepewne na reakcje wilgoci. Należą do nich miedzy innymi: wapń, glina, gisps. Wybierz więc spoiwa budowlane, hydrauliczne, które krzepną w wilgoci i na powietrzu. Żeby wylać beton musisz też sporządzić dopasowane ramy, czyli wzmocnienia wokół placu, na który rozprowadzi się mieszanka, aby nie porozlewała się ona gdzie popadnie. Kształt, możesz zrobić z pociętych na wymiar desek i naprężonego sznurka. Wzmacnianie podłoża to postępowanie, które nie tylko zmniejszy osiadanie wilgoci na podjeździe, ale też sprawi, że podłoże stanie się odporne na wszelkiego typu agresywne akcje.


Sposobów umacniania podłoża jest mnóstwo, są wśród nich też skomplikowane, wszystko uzależnione jest od terenu i projektu. Zazwyczaj na małej powierzchni jak ścieżka, czy chodnik można zastosować prostą metodę opisaną powyżej. Pamiętaj jedynie, aby dopasować odpowiednie spoiwa budowlane. Spróbuj lub zapytaj o pomoc fachowców i raduj się suchym miejscem.
2021/10/07, 10:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.