Jak wykorzystywana powinna być automatyka w przemyśle i w domu

Układy pneumatyczne w codziennym życiu napotykamy w wielu punktach. Bez tego typu instalacji nie jest realne funkcjonowanie przykładowo pojazdów, w wielu z nich służą one za sterowanie, dostarczają mieszanki paliwowe . Układy te sterowane są przez instalacje użytkujące wysokie ciśnienie płynów albo gazów. Kolejny przykład takiego urządzenia gdzie zastosowana jest pneumatyka to ciśnieniowy ekspres do kawusi.
przemysł
Napisane przez: Daniel Lobo
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jednakże największe znaczenie owa dziedzina inżynierii ma w przemyśle, bez układów hydraulicznych wielu z nas nie posiadałoby cieplutkiego mieszkanka gdyby nie podobne systemy. To właśnie one poprzez systemy transportujące przykładowo gaz dostarczają ciepło do naszych domów. Dzieje się to dzięki między innymi urządzeniu takiemu jak zawór rozdzielający, jaki wykorzystuje się do zmiany kierunku wody w pożądanym przez nas kierunku. Wspomniany zawór rozdzielający (np: zobacz kompletną ofertę na tej stronie) może być nastawny elektronicznie bądź w taki sposób skonstruowany że określone z góry ciśnienie powoduje otwarcie jednej z możliwych dróg przepływu (względnie może zamknąć obieg). Oczywiście jeśli chodzi o przemysłowe instalacje niezbędne jest zapewnienie bezpieczeństwa tak pracownikom jak również samej fabryce. Obecnie takie kwestie nadzorowane są przez komputery, jednak każde urządzenie elektroniczne może się popsuć toteż w tego typu układach montuje się zawora bezpieczeństwa ręcznie sterowane. Nierzadko ich role spełniają zasuwy nożowe, które w nieskomplikowany sposób w sytuacji awaryjnej mogą zamknąć dopływ pary do układu, przez co możemy uniknąć tragedii.


Więcej tekstów

Jakie wyzwania i możliwości stają każdego dnia przed właścicielami zakładów pracy, w których zamontowano bezobsługowe linie produkcyjne

przemysł
Napisane przez: jasonwoodhead23
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Razem z biegiem lat wzrasta znaczenie nowych technologii. Nawet codzienne życie staje się coraz bardziej uzależnione od sprzętów elektrycznych albo elektronicznych. A widoki na przyszłość wcale nie odstają od ukazanego scenariusza. Przeciwnicy postępu zapowiadają, że za pół wieku najprawdopodobniej zostaniemy zakładnikami robotów, bo bez nich niełatwo będzie się ludzkości obejść. Przecież już teraz nie wyobrażamy sobie przyrządzania deserów bez miksera, a i sobotnie popołudnie bez popularnego serialu wliczymy do zmarnowanych.

arapneumatic
Zainspirowane przez: http://www.arapneumatik.pl/
Jak niezmiernie ważne są tego typu instalacje przemysłowe? Wystarczy sobie uświadomić że żadna rafineria bez hydraulicznej automatyki przemysłowej nie poradzi sobie, jednak to dopiero początek. Drugim sektorem przemysłu gdzie często stosowany jest zawór rozdzielający jest przemysł (zobacz zastrzeżenie wzoru użytkowego) spożywczy. Nie moglibyśmy raczyć się ukochanym piwem bez instalacji pneumatycznej, browar miałby spory kłopot z masową produkcją piwa, albowiem to dzięki instalacji pneumatycznej możliwym jest przemieszczanie ogromnej ilości wody potrzebnej do produkcji piwa. Dzięki temu można radować się smakiem ulubionego piwka kiedykolwiek mamy na nie ochotę.
2019/09/06, 14:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.