W Polsce niekiedy emerytury bywają niezwykle małe - dlatego warto czasami pomyśleć nad szansami, które otwiera hipoteka zwrotna. Warto pomyśleć o odwróconej hipotece, która daje niemal pełną korzyść finansową.

Niestety wiele starszych osób w Polsce posiada bardzo małe świadczenia emerytalne, które nie pozwalają na normalne życie - opłaty, jedzenie, lekarstwa.
Nie wspominając już o takowych zbytkach, jak wycieczki lub wypady do kawiarenki z koleżankami. Wielu emerytów zmaga się każdego dnia z dylematem - "Co muszę zakupić, a bez czego się obejdę?"


kable elektryczne
Napisane przez: Mussi Katz
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Na szczęście pojawił się pewien pomysł, jak dopomóc osobom starszym, aby starość była łatwiejsza i nie koncentrowała się zaledwie na permanentnym oszczędzaniu. Istnieje coś takiego jak hipoteka zwrotna (hipotek zwrotnych).

Analogiczny serwis przygotował zbliżone wiadomości. Jeśli Cię one zainteresowały, to kliknij tu i zobacz więcej porad na stronie publikacji, którą tam znajdziesz.

Chodzi w tym o to, że osoba starsza, jeżeli jest właścicielem domu lub mieszkania, zawiera umowę z spółką, która po śmierci seniora będzie wyłącznym właścicielem mienia. Senior (www.siatkasportowa.pl/sklep/siatka-do-pilki-noznej/senior/) ma za to bezterminowy dodatek pieniężny do świadczeń emerytalnych, który jest ściśle powiązany z wyceną nieruchomości. Hipoteka zwrotna jest pożyteczna dla tych osób starszych, których emerytura jest bardzo mała, ale także dla tych, którzy nie posiadają spadkobierców. Wówczas nie będą posiadali poczucia winy, że mieszkanie przepadnie, skoro i tak nie mieliby osoby, której chcieliby to przepisać.


Trzeba zastanowić się nad plusami takiej hipoteki, ponieważ może nam to w sporej mierze usprawnić cykliczne rozpisywanie swojego budżetu .
Przy małej emeryturze każdy nadprogramowy grosz będzie przydatny. Wtedy emeryt będzie miał szansę żyć spokojnie, ponieważ będzie wiedział, że na wszystko wystarczy mu pieniędzy.
2019/12/18, 07:43
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.