Wrzesień niebawem. Szkoła żydowska – czy to najlepszy typ?

W pierwszym wrażeniu szkoła żydowska niczym nie odbiega od klasycznej podstawówki, do której możemy zgłosić dziecko. Takie szkoły powstały z potrzeby stworzenia miejsca, w którym uczniowie będą mogli poznawać żydowską spuściznę.
nowoczesna szkoła
Napisane przez: Kaplan International
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Szkoły te kształtują też wśród dzieci otwartą postawę na różnorodności religijnej oraz kulturowej naszego kraju, Europy i świata. Ogromny nacisk kładzie się na szanowanie innych.

„Szkoła żydowska Wrocław” - ta fraza pozwoli nam znaleźć taką placówkę oświatową w bliskiej nam okolicy w całym Wrocławiu. W ten sam sposób można zasięgnąć dużo więcej informacji o tego typu instytucji oświatowej. Naprawdę opis kreuje wizję szkoły bez problemów wewnętrznych, rozwojowej i nowoczesnej - dowiedz się więcej o szkole. Uczniowie objęci są nieprzerwaną opieką higienistki, szkolnego psychologa, pedagoga dziecięcego i logopedy. W szkole mieści się kompletnie wyposażony gabinet pielęgniarski, a wuefiści byli dodatkowo przeszkoleni z udzielania pierwszej pomocy.

Ponadto, każde dziecko przyjmowane do takiej placówki jest poddawane badaniom psychologicznym, pedagogicznym i logopedycznym. Placówka zaznacza przy każdej nadarzającej się okazji fakt doskonałego dostosowania do uczniów pod wieloma względami. Klasy są dobrze wyposażone, szkolne ławki są zgodne ze standardami ergonomii i higieny pracy. Dzieci korzystają z nowiutkich sanitariatów, oddanych jedynie do ich użytku. Gdy interesuje nas szkoła żydowska Wrocław prowadzi nabór do zerówki i do pierwszej klasy przez cały czas.

Więcej tekstów

Gry edukacyjne – z jakiego względu warto jest się współcześnie decydować na ich zakup i w jaki sposób można je wykorzystać?

gry edukacyjne
Napisane przez: Bo Jørgensen
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Edukacja dziecka spędza sen z powiek wszystkim rodzicom, z reguły ze względu na fakt, że są oni świadomi tego, jak istotny wpływ będzie ona wywierała na ich dorosłe życie. Nie można się z tego względu dziwić, że dziś powszechne jest stymulowanie rozwoju dziecka już od najmłodszych lat.


sala w szkole
Napisane przez: Urban Explorer Hamburg
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W teorii pierwszeństwo przyjęcia mają dzieci z żydowskim pochodzeniem, jednak o przyjęciu decyduje ograniczona liczba wolnych miejsc. Instytucja ta może pochwalić się wieloma laureatami różnych konkursów uczniami, co poświadcza bardzo wysoki poziom. Klasy są małe, co na pewno oddziałuje na tempo przyswajania wiedzy i możliwość dotarcia do każdego ucznia. Aby kształtować talenty młodzieży placówka organizuje spory wybór kół zainteresowań.

Placówka tego typu często nie posiada religijnego charakteru. Ma status szkoły niepublicznej na prawach szkoły publicznej. Nauczyciele prowadzący podstawowe przedmioty, będą nauczać też tradycji i historii żydowskiej oraz języka hebrajskiego. Dodatkowo w trakcie roku szkolnego dzieci będą świętować uroczystości żydowskie.
2020/12/31, 07:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.