Sposoby stosowane do precyzyjnego określenia wady na materiałach przewodzących

Diagnostyka uszkodzeń energetyczny, jakie zaistniały na wszelkiego typu elementach przesyłowych jest bardzo trudna do określenia. Gdyby nie nowoczesne technologie jak i sprzęty, nie byłaby możliwa do ustalenia, bez bezpośredniego zbadania danego elementu.
instalacje elektryczne
Napisane przez: Steve Jurvetson
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Wyjątkowo często wiązałoby się to z odkopywaniem na całej długości linii przesyłowej. Inaczej każda dysfunkcja powiązana byłaby z bardzo dużymi kosztami jej zdiagnozowania i ustalenia właściwej lokalizacji usterki. Więc z pomocą przychodzą nowe technologie, które dość precyzyjnie określą miejsce wady. Jednym z takich metod precyzyjnego ustalania miejsca usterki będzie przeprowadzenie badań wiroprądowych. Co to jest oraz w jaki sposób się wykonuje badania wiroprądowe ()?

Więcej tekstów

Wózki do magazynów

John Deere
Napisane przez: United Soybean Board
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Każda firma przemysłowa czasem potrzebuje określonych urządzeń, potrzebnych przy robieniu różnych prac. Mogą to być chociażby agregaty prądotwórcze, podnośniki jak również dużo innych potrzebnych maszyn, które w konkretnej chwili są niezbędne w pracach magazynowych.


Badanie tą metodą opiera się na wyprodukowaniu prądów wirowych w badanym fragmencie. Dzięki polu magnetycznemu ma się możliwość za pomocą prądów wirowych można rozkodować zmiany, które zaistniały na drodze prądów dzięki czemu można odnaleźć miejsce, gdzie ów zmiany są zarejestrowane. Dzięki temu można znaleźć miejsce skazy na linii (sprawdź propozycję) przesyłowej. Zaletami owej metody jest to, iż w bardzo szybkim czasie jest się w stanie bardzo precyzyjnie, pod względem umiejscowienia usterki i przecięcia na surowcach, w których brakuje przewodności na surowcu.

Czy zainteresował Cię ten tekst? Jeśli tak, to idź dalej separator gnojowicy i przeglądnij tam nowe fascynujące posty. Nie zwlekaj!

Analizom oddaje się surowce, jakie przewodzą prąd, czyli zazwyczaj metale, z których zrealizowane będą linie przesyłowe. Kolejną metodą badań są badania penetracyjne pt, jakie będą jednym z najstarszych opracowanych analiz. Sposobność ta popularna jest od ponad 100 lat jak i jest jedną z bardziej rozpowszechnionych.

elektryka
Napisane przez: U.S. Fish and Wildlife Service Northeast Region
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Diagnozy te są to tzw. analizy powierzchniowe, jakie mogą być wykorzystywane do analiz surowców metalicznych a także niemetalicznych. Metoda ta w odróżnieniu do pierwszej opisywanej metody, będzie przeważnie czasochłonna oraz wymaga wyjątkowo znakomitego przygotowania surowca analizowanego.Prócz tego dla lepszego zobrazowania wyniku analiz można użyć metodę fluorescencyjną. Badania penetracyjne pt mogą być również wykorzystywane do sondaży szczelności surowców jak i badań porowatości surowców. Obecnie dzięki tak ogromnemu wykorzystaniu, mimo czasochłonności przygotowań są bardzo często stosowane (na tej stronie).
2020/06/25, 07:24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.