Jakie wyzwania i możliwości stają każdego dnia przed właścicielami zakładów pracy, w których zamontowano bezobsługowe linie produkcyjne

Wraz z biegiem dekad rośnie znaczenie nowoczesnych technologii. Nawet nasze życie staje się coraz bardziej uzależnione od maszyn elektrycznych lub elektronicznych. A widoki na przyszłość w żadnym razie nie odbiegają od przedstawionego scenariusza. Pesymiści spodziewają się, że za 50 lat najprawdopodobniej zostaniemy niewolnikami robotów, ponieważ bez nich trudno będzie się ludziom obejść. W końcu już dzisiaj nie wyobrażamy sobie gotowania bez robota kuchennego, a i niedzielnie popołudnie bez popularnego serialu zaliczymy do zmarnowanych.
Dlatego już w tym momencie możemy stwierdzić, że stajemy się coraz mocnej zależni od ... dostawcy energii elektrycznej. Przedstawiana tematyka znacząco się komplikuje, jeżeli weźmiemy pod uwagę ogromne fabryki, np. samochodów. Właścicielom takich zakładów bardzo zależy na tym, żeby koszty produkcji były jak najniższe i z upływem lat jeszcze się zmniejszały. Tak sformułowany cel bywa możliwy do zrealizowania, jeśli linia produkcyjna (sprawdź linia produkcyjna) będzie zautomatyzowana. W takim przypadku można ograniczyć liczbę monterów, co w efekcie przyczynia się do zredukowania wydatków na wypłaty dla robotników.

Trudno będzie jednak zmniejszyć liczbę inżynierów, którzy specjalizują się zarówno w automatyce procesów technologicznych, jak również bez przerwy śledzą nowinki techniczne lub współpracują z ośrodkami badawczymi. Na przykład, taki enkoder, podobnie jak głowica magnetyczna czy wskaźnik, to element, który trzeba co jakiś czas kontrolować i sprawdzać jego funkcjonowanie, gdyż nieduże różnice w pomiarze prędkości kątowej mogą doprowadzić do obniżenia jakości
przemysł
Napisane przez: Jakob Montrasio
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
produkowanych przedmiotów. Przeczytaj więcej tutaj:


Więcej tekstów

Czy szkolenia zawodowe Wrocław może nam zaproponować?

kursy komputerowe we Wroćławiu
Napisane przez: Evangelische Jugend Steiermark
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Istotne jest to, aby calutki czas się szkolić, gdyż wtenczas mamy szansę być ciekawi dla szefa przez calutki okres, pomimo mijających lat oraz zjawiania się inni osób.


Sterowniki simatic weszły do sprzedaży w połowie zeszłego wieku i od tamtej pory zostały oczywiście unowocześnione. Urządzenia produkcyjne, w których wbudowano wspomniane sterowniki również na przestrzeni półwiecza znacząco się zmieniły i to nie jedynie w tym wizualnym aspekcie. A menedżerowie wespół z technikami muszą troszczyć się o to, aby nie zaprzepaścić żadnej szansy, ponieważ elektroniczne elementy bardzo szybko zaczynają wychodzić z obiegu i trzeba je etapami wymieniać. Optymalizacja procesu produkcyjnego musi zatem objąć wymianę takich niedużych elementów jak softstarty, a także tych dużych maszyn, np. obracarek. Jedynie tak zaplanowane działania przyniosą wymierne zyski,a spółka nie zostanie zdeklasowana przez konkurencję.
2022/12/15, 07:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.