Sterylizator parowy – konieczny w placówkach medycznych

Są takie miejsca, w których absolutna czystość jest wyjątkowo wymagana i ważna zarówno dla pracowników tych miejsc, jak i dla odwiedzających te placówki klientów. W warunkach, gdy sterylność narzędzi jest kwestią priorytetową, należy zaopatrzyć się w profesjonalne urządzenie do ich czyszczenia.

Sterylizator
Napisane przez: Karl Baron
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Laboratoria, placówki medyczne, gabinety medycyny estetycznej to miejsca, w których każdego dnia obsługuje się sporo różnych ludzi. Stosowanie nowych urządzeń do każdej jednej osoby|każdego klienta byłoby bardzo kosztowne i z zasady jest absurdalne. Żeby jednak ten sam przyrząd wykorzystać przy różnych osobach, zawsze trzeba mieć stuprocentową gwarancję, że jest on sterylny i nie grozi przeniesieniem żadnych schorzeń. Najwyższą czystość narzędzi pracy zapewni sterylizator parowy (dodatkowe informacje na stornie ). W miejscach takich, jak szpitale, lub ambulatoria, dobrze sprawdzi się autoklaw, czyli sterylizator zautomatyzowany. Wiodącym wytwórcą takiego sprzętu jest firma Euroklav, mająca w ofercie sterylizatory parowe, wyposażone w system głębokiej próżni wstępnej – rozwiązanie to jest wyjątkowo przydatne, gdy chcemy wysterylizować przedmiot opakowany: na początek usuwane jest powietrze, znajdujące się wewnątrz opakowania, a następnie para może swobodnie dotrzeć do wszystkich szczelin czyszczonego przedmiotu (urządzenia euroklav - dowiedz się więcej).


Więcej tekstów

Jakie działania są współcześnie podejmowane, aby ochraniać naturę przed zanieczyszczeniem

natura
Napisane przez: Table Top
Zainspirowane przez: Table Top
Obecnie dużą uwagę zwraca się na ochronę środowiska naturalnego. Takie przedsięwzięcia nie bywają oczywiście przypadkowe. Zanieczyszczenia, które wypuszczają do atmosfery zakłady chemiczne albo ścieki, które puszczają w świat oczyszczalnie miejskie, działają również na naszą szkodę. Później przecież oddychamy rakotwórczym powietrzem i chłepczemy miejską wodę, która jest czerpana z całkiem nieciekawych ujęć, bo najczęściej z Wisły lub innej, dużej miejscowej rzeki.

Sterylizator parowy to przyrząd, bez którego trudno wyobrazić sobie pracę w miejscach takich, jak gabinet dentystyczny, sala operacyjna w szpitalu, salon kosmetyczny, lub [alufinish] studio tatuażu. Czyste, odkażone narzędzia pracy to bezpieczeństwo zarówno dla pracowników, jak i dla klientów. Żeby być w pełni zadowolonym z nabytego sprzętu, trzeba zakupić urządzenie dobre jakościowo, najlepiej z kilkoma różnymi programami pracy. Urządzenia Euroklav mają na przykład bardzo praktyczny program szybki, umożliwiający dokładną sterylizację narzędzi pracy w czasie kilku minut. Jest to szczególnie przydatne w sytuacji, kiedy przerwa pomiędzy obsługiwaniem następnych klientów jest niewielka, np. w gabinecie kosmetycznym.
2022/12/01, 07:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.