Prototypowanie czyli przyszłość tworzenia, produkcji i myśli technicznej

Inwestorzy coraz większym zainteresowaniem darzą odkrywcze systemy, które usprawniają a także dynamizują pracę, często zmniejszają koszty i wprowadzają szansę użycia różnorodnych komponentów.
prototyp
Napisane przez: Kris Duda
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Prototypy to wzorzec wykorzystywania w różnego rodzaju branżach nowych rozwiązań. Po prototypy nierzadko sięgają branże AGD a także RTV, lotnictwa, jubilerzy, automotive, protetyki lub robotyki, a nawet szeroko pojętej medycyny. Prototypy pozwalają zobaczyć w praktyce jak dane urządzenie wygląda, funkcjonuje i czy posiada wady, które należy usunąć. Tworzenie prototypów to kilka etapów, a mianowicie plan, gdzie praca skupia się na rozwiązaniu danego problemu, dobraniu odpowiednich elementów i struktur działania. Drugim etapem jest przygotowanie produkcji, czyli zakup odpowiednich elementów a także stworzenie całej dokumentacji, etapem kolejnym jest właśnie produkcja, która cechuje się szybkim wykonaniem oraz seryjnością, przedostatni krok to montaż, natomiast ostatni programowanie. Prototypowanie to głównie niskie koszty i możliwość zastosowania różnorodnych materiałów - czy prototypy są drogie. Bezspornym zjawiskiem jest to, iż wykonanie prototypu sposobem 3D jest oczywiście tańsze niż dla przykładu technika odlewania lub wycinania. Opcja wykorzystywania różnorodnych materiałów także jest na plus, stosowanie tworzyw sztucznych, sprężystych żywic akrylowych, materiałów przewodzących prąd elektryczny, metali, a także tytanu daje duże możliwości w czynnościach produkcji. () Prototypy i ich tworzenie ma parę głównych celów, a mianowicie usprawnienie procesów analizowania kłopotu, doprecyzowanie wymagań a także oczekiwań z nim związanych, wykrycie braków w funkcjonalności i zdiagnozowanie problemów, które mogą się ujawnić w późniejszym procesie, tworzenie i ulepszanie całego procesu w trakcie rozwoju oraz szkolenie użytkowników już w trakcie jego powstawania, co automatycznie oszczędza czas.


Więcej tekstów

Żadna praca nie jest ani lekka, ani łatwa, ani tym bardziej przyjemna

architekt
Napisane przez: Cersanit
Zainspirowane przez: Lazienkaplus.pl
Jakakolwiek by ona nie pozostawała, jeśli przyjdzie nam przez osiem godzin wykonywać tę samą czynność, czujemy znużenie.


To nieustanne wykonywanie jednej czynności męczy niesamowicie, szczególnie te partie ciała, które wykonują pracę.
nowoczesna drukarka 3d
Napisane przez: Steve Jurvetson
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W prototypowaniu wyróżniamy kilka rodzajów, mianowicie ewolucyjne, które opiera się na przekazaniu aktywnego systemu, z porzuceniem, w którym prototypy budowane są, oceniane oraz w razie potrzeby modyfikowane oraz tzw. tworzenie przyrostowe, w którym w początkowej fazie powstaje ramowa architektura wizualizacje architektoniczne modelu, na której w kolejnych fazach się opiera. Zastosowanie prototypów jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy pragną zaprezentować wybrany produkt przed jego powstaniem - BIBUS MENOS sp. z o.o..
2022/12/16, 08:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.