Czy budowa domowej sieci LAN jest skomplikowana i co jest w tym celu potrzebne?

Są niekiedy tego typu okoliczności, gdy router Wi-Fi nie jest wystarczający, zatem do zbudowania domowej sieci LAN niezbędne są także inne urządzenia.


Może to być przykładowo adapter PLC albo repeater.
Stworzenie takiej sieci nie jest niczym trudnym. Niełatwo z kolei wyobrażać sobie współczesny dom bez żadnego dostępu do internetu. Dla przykładu telewizory z funkcją Wi-Fi, laptopy, tablety lub na koniec telefony komórkowe. Wszystkie te urządzenia, które bez dostępu do globalnej sieci wiele tracą a razem z tym tracą również i ich właściciele. A przecież konstrukcja nieskomplikowanej rodzinnej sieci LAN jest niezwykle prosta. Chociaż jeszcze parę lat temu ponad 67% gospodarstw domowych miało już dostęp do globalnej sieci, to wciąż w porównaniu z innymi państwami europejskimi jesteśmy niestety jeszcze daleko w tyle. Ponad 90% użytkowników korzysta z sieci w domu, to stanowi to dosyć znaczną liczbę tych, którzy posiadają w domu jakikolwiek dostęp do internetu.


ekologia
Napisane przez: www.sxc.hu
Zainspirowane przez: www.sxc.hu


Każdy użytkownik, który ma komputer oraz dobre łącze internetowe na pewno korzysta też z innego typu sprzętów i z chęcią skorzystałyby z zasobów internetu lub z domowej sieci LAN. Zbudowanie domowe sieci typu LAN z dostępem do internetu nie jest dużym wydatkiem, a koszt ten można by rozdzielić nawet na kilka etapów.

Zamierzasz zdobyć inne informacje na opisywany temat? Z pewnością notka z witryny (https://krevetki.pl/uslugi/diagnostyka-laboratoryjna/) także je zawiera, więc kliknij tu i poznaj je dokładnie.

W zamian uzyskamy przykładowo scentralizowaną sieć LAN z odpowiednio dużym stopniem zabezpieczenia, możliwość korzystania z internetu, możliwość wymiany danych pomiędzy poszczególnymi urządzeniami oraz chociażby dostęp do domowych zasobów w sposób zdalny.
Działanie domowej sieci LAN możemy oprzeć o jedno urządzenie, które będzie spełniało rolę routera, przełącznika sieciowego, punktu dostępowego do sieci W-iFi oraz zapewni ochronę przed atakami spoza sieci.
2022/01/28, 15:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.