Które studia warto wybrać? Być może fizjoterapia jest odpowiednim wyborem? Zobacz, dlaczego opłaca się wybrać właśnie ten kierunek studiów

Gdy matura nadchodzi wielkimi krokami, należy zacząć intensywnie myśleć o wybraniu studiów. Wybór kierunków, czy to na uczelniach państwowych, czy prywatnych jest naprawdę rozległy, co niestety nie pomaga w decyzji. Są jednak kierunki, o których warto nie zapominać, ponieważ zapewniają jakieś szanse na rozwój zawodowy. Tak jest na pewno z fizjoterapią.
fizjoterapeuta
Napisane przez: UC Physiotherapy
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Studia fizjoterapia (vivamedica.pl/fizjoterapia) mogą się pochwalić szerokim zainteresowaniem. Jednakże warto pamiętać, że jest to kierunek bardzo wymagający, a praca w tym zawodzie jest zazwyczaj wymagająca emocjonalnie i fizycznie. Najlepiej odnajdą się w w tym kunszcie osoby entuzjastyczne, aktywne i lubiące pracę z ludźmi. Nie może też braknąć im cierpliwości, wyrozumiałości dla położenia chorej osoby oraz możliwości niesienia wsparcia. To właśnie pomoc można wyznaczyć, jako słowo kluczowe jeśli wspominamy o zawodzie fizjoterapeuty.

Czy opłaca się wybrać fizjoterapię? Bez wątpienia, ale trzeba sobie zdawać sprawę z sytuacji i realiów. Ważne są zmiany w naszym społeczeństwie, które z powodu niewielkiego przyrostu naturalnego staje się społeczeństwem starzejącym się. Przez to jest coraz większa ilość ludzi starszych, chorujących, którzy wymagają profesjonalnej pomocy. Z drugiej strony fizjoterapia to nie tylko niesienie pomocy chorym. Obecnie, gdy życie ma zawrotne tempo, a stres występuje wszędzie ludzie starają się pielęgnować jak najlepszą kondycję. Patrzą na swój wygląd i chcą oddalić zbliżającą się starość. W takich momentach właśnie z pomocą przychodzą fizjoterapeuci, którzy są specjalistami w zakresie pielęgnacji zdrowia i urody, masażu czy rehabilitacji ruchowej. Coraz bogatsi, ale i niemający na nic czasu klienci są w stanie zapłacić im znaczne pieniądze, w zamian oczekująże naprawia trochę zdrowie. Jak widać więc, zapotrzebowanie na fizjoterapeutów jest aktualnie dość duże. Z takiego powodu dokładnie taki kierunek studiów oraz przyszły zawód mamy szansę zaliczyć jako bardzo przyszłościowy.


Więcej tekstów

Nauka na Dolnym Śląsku

uczennice
Napisane przez: Nazareth College
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Coraz więcej młodych ludzi chce podjąć studia. Tymczasem rynek pracy nie jest w stanie przyjąć tylu absolwentów. Naturalnie liczne kierunki wciąż są modne, jednakże większość uczelni prezentuje coraz słabszy poziom nauczania.

Główną przyczyną takiej sytuacji jest malejąca liczna kandydatów. Uczelnie aby zachęcić kandydatów przeprowadzają kilka tur rekrutacji. Dlatego też kandydaci, którzy zdają egzamin zazwyczaj prezentują niski poziom.

Ktoś może powiedzieć, że może lepiej iść po prostu na kurs masażu? Nie jest to mądry pomysł, gdyż na studiach najtrudniejszym i najistotniejszym przedmiotem jest anatomia, z kolei na zwykłym kursie masażu jej się nie nauczymy. Znając ją odpowiednio, fizjoterapeuta ma przewagę na rynku pracy nad wszystkimi ludźmi po licznych kursach masażu. Po takim kursie bowiem będziemy znali tylko wyuczone ruchy, lecz nie będziemy zdawać sobie sprawy co właściwie one robią.
2021/10/14, 07:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.