Jak można połączyć świat interesów, edukacji oraz przemysłu motoryzacyjnego?

Ministerstwo Przedsiębiorczości i technologii wraz z określonym stowarzyszeniem i Polskim Związkiem Przemysłu Motoryzacyjnego zorganizowało drugą już edycję konferencji odnoszącej się m.in. do przemysłu motoryzacyjnego czy nauki.


Konferencja odbyła się pod koniec 2018 r. Biorący udział mogli wtedy wysłuchać prelekcji dotyczącej napędów wodorowych czy samochodów autonomicznych.


Nie często bywa tak, że w tym samym miejscu zbierają się reprezentanci świata nauki czy takiej branży jak przemysł oraz administracja, których współuczestnictwo może doprowadzić do realnej zmiany w otaczającej nas rzeczywistości. Wyniki naukowe bez określonych wdrożeń raczej nie mają wartości, którą można by przełożyć na korzyści finansowe. Przemysł (Spawanie) bez udziału naukowców nie musi produkować innowacyjnych projektów, które oferują zauważalne korzyści rynkowe. Do tego trzeba właściwych regulacji prawa, które mogłyby gwarantować władze publiczne, ponieważ ich brak redukuje niestety opracowywanie czy komercjalizację innowacyjnych rozwiązań.


zbyt wiele dokumentów
Napisane przez: Clarence Risher
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Więcej tekstów

Spożytkuj maksymalnie obszar w hurtowni

żarówki
Napisane przez: www.sxc.hu
Zainspirowane przez: www.sxc.hu
Pawilony magazynowe są zwykle olbrzymie. Aczkolwiek czasami potrzebujemy do składowania, jeszcze więcej metrów i wtedy przychodzi nam do głowy, aby kupić drugą halę.


Jest to naturalnie uproszczenie, lecz współpraca tych trzech grup jest konieczna, abyśmy nadal mogli śledzić korzystne przemiany, w tym przypadku w branży samochodowej. Podstawową ideą narady Motoryzacja-Przemysł-Nauka jest łączenie biznesu i nauki, jakim poparcia powinny udzielać krajowe władze. W aktualnym roku podczas narady zebrani goście mogli wysłuchać wielu bardzo rzeczowych prezentacji, które były wygłoszone przez specjalistów, zatem reprezentantów tego typu jednostek jak Ministerstwo Infrastruktury, Politechnika Warszawska czy Uniwersytet Warszawski albo Instytut Łączności.


Pierwsza część była poświęcona napędom wodorowym oraz miała za zadanie odpowiedzieć na pytanie, jakiego rodzaju są ich szanse na ich publiczne wykorzystanie tak na świecie, jak i w naszym kraju.
2022/12/15, 08:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.