Co to jest kreda traserska i gdzie się ją stosuje?

Wybór kredy traserskiej zdaje się być błahy - jeżeli jest zauważalna, to posiada już wszystko to, co potrzeba. Przy czym niestety nie do końca.


czasami nawet najprostsze urządzenia czy też akcesoria mogłyby skrywać pewnego rodzaju sekrety, których poznanie sprawia, że praca - zatem jeżeli nie jest ona przyjemna - to na pewno jest mniej skomplikowana.


szkło - widok
Napisane przez: Guilhem Vellut
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Kreda traserska w niczym nie przypomina takiej znanej ze szkół. Taka kreda nie mogłaby być funkcjonalna w pracach budowlanych. Jakkolwiek jednak, gdyby za definiowanie tego typu kredy wziął się chemik, to wcale ogromnej różnicy by nie zobaczył. Kreda traserska to mieszanina węglanu wapnia oraz pigmentów. Sprzedawana jest w różnorodnej wielkości buteleczkach, pomimo faktu, że nie jest płynem.. Kreda traserska jest używana do przenoszenia wymiarów z planu na eksponaty prawdziwe, tak samo, jak wszelkie inne narzędzia traserskie. Tyle najkrótszej definicji.


kreda
Napisane przez: Stan Dalone
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Przeważnie stosuje się ją do skopiowania linii określonej sznurem traserskim i w zależności od typu, może być używana we wnętrzach albo na zewnątrz budynków. Wybór kredy traserskiej nie jest szczególnie trudny, przy czym należy mieć świadomość, od czego rozpocząć. A rozpocząć należy od rzeczy oczywistej. Pierwsza z nich to objętość.

Kliknij zamieszczony tu (http://www.arapneumatik.pl/k-32-prasy-stolowe-pneumatyczne-mechaniczne-warsztatowe-tox) odsyłacz kierujący do podobnego omówienia - ono bez wątpienia też okaże się dla Ciebie ekscytujące!

Kredy traserskie do nabycia są w buteleczkach o objętości od trochę przekraczającej 100g do 1,5 kg. Posługiwanie się większymi by było po prostu zbyt niewygodne. Im mniejsza jest kreda, tym mniejszą ilość linii można by nanosić, zatem należy umieć wyznaczyć złoty środek pomiędzy efektywnością a wygodą. Kolejną ważną sprawą jest odcień kredy. W wypadku kredy traserskiej koloru nie można by dobrać pod kątem gustów estetycznych.


Więcej tekstów

Jak poszukiwać pracy w Holandii?

przemysł
Napisane przez: Kris Duda
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W jaki sposób poszukiwać zatrudnienia w Holandii? Najodpowiedniej przez uitzendbureau, zatem biura pracy czasowej. To niezwykle popularna odmiana zatrudnienia w Holandii, która cieszy się dużym powodzeniem między innymi wśród Polaków.


Kreda czarna i biała są przeznaczone do używania w środku budynków, z kolei kreda w kolorze czerwonym i w kolorze niebieskim - na zewnątrz budynku. Tej zasady utrzymuje się większość producentów, a wyjątki, w których kreda traserska w kolorze czerwonym wykorzystywana jest wyłącznie do pomieszczeń, jest mało.
2022/01/13, 07:52
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.