Jakie są typy złącza DVI oraz jakie są właściwości tych najnowszych?

Nie ulega żadnej wątpliwości fakt, że wybór odpowiedniego złącza jest najczęściej dyktowany konkretnym sprzętem. W wypadku telewizorów obecnym standardem jest HDMI oraz akurat ten interfejs jest obecnie najczęściej wykorzystywany.


śrubki
Napisane przez: Will Thomas
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Cała sprawa trochę się utrudnia, jeśli przejdziemy do kwestii komputerów. Należy zwrócić uwagę nie tylko na obecne w naszym monitorze złącza, lecz także na to obecne w karcie graficznej. To z niej będziemy przekazywać obraz. W przypadku trochę nowszych modeli, najbardziej popularnymi złączami są DisplayPort i HDMI. Jeśli mamy trochę starszy monitor, konieczne najprawdopodobniej będzie wykorzystanie standardu DVI, być może wraz z odpowiednim adapterem na D-SUB. Najważniejszą zaletą takich interfejsów jak złącze DVI jest możliwość przesyłu cyfrowego sygnału oraz jednocześnie sygnału analogowego. Dzięki temu za pomocą złącza można podłączyć nawet stosunkowo stare ekrany CRT stosując odpowiedni adapter.


Test zasilaczy
Napisane przez: silentworks.pl
Zainspirowane przez: silentworks.pl


Więcej tekstów

Jak samemu znaleźć pracę w Niemczech?

agregat
Napisane przez: Didriks
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Zatrudnienia w Niemczech możesz poszukiwać z pomocą firm pośredniczących czy też na własną rękę.


Samodzielne poszukiwanie pracy możesz zacząć jeszcze w naszym kraju, przeszukując niemieckie portale z Ogłoszeniami.


Aktualnie rozróżniamy trzy typy złącza DVI.

Czy po przeanalizowaniu opisywanego tematu masz wątpliwości? Jeżeli tak, to wejdź tutaj i poznaj więcej informacji (http://www.sacher-cnc.pl/obrobka-skrawaniem-poznan/) odnośnie publikowanej tematyki.

Jest to DVI-I,
który może wysyłać sygnał i cyfrowy oraz analogowy. Istnieje także wariant DVI-D, który wykorzystuje się do przesyłania jedynie sygnału cyfrowego i wariant DVI-A, który umożliwia przesyłanie jedynie sygnałów analogowych. Oprócz tego, złącze DVI jest produkowane w specyfikacji jedno lub dwukanałowej. Pojedynczy kanał cyfrowy zapewnia przepustowość na poziomie 396 Gbit/s, w czasie kiedy podwójny - 792 Gbit/s. Patrząc od strony użytkowników najważniejsza jest obsługiwana rozdzielczość. Analogowy strumień video jest zredukowany do 1920x1200 pikseli przy odświeżaniu 60 Hz. Analogicznie może wyglądać cyfrowy strumień jednokanałowy.


Natomiast w wypadku sygnału dwukanałowego, rozdzielczość powiększa się do 3480x2400 pikseli przy odświeżaniu 33 Hz. Chcąc cieszyć się jeszcze bardziej popularnym w monitorach przeznaczonych do gier odświeżaniem 144 Hz, trzeba ograniczyć rozdzielczość monitora do 1080p.
2022/08/04, 08:45
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.