Znaczna ilość kierowców myśli nad tym, który napęd w samochodzie jest lepszy — na przednie lub na tylne koła?

Istnieją ludzie, którzy są zwolennikami przedniego napędu w aucie. Są też tacy, którzy preferują tylny napęd. Obydwie grupy wysuwają swoje racje.


Niełatwo byłoby definITywnie wskazać zwycięzcę.


Galanteria betonowa firmy AWBUD
Napisane przez: AWBUD


Zbiorniki
Napisane przez: Kris Duda
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Większość samochodów, które poruszają się po naszych drogach, posiadają napęd na przednie koła. Jednakże jest taka grupa uczestników ruchu drogowego, którzy wydają się być miłośnikami tylnego napędu i nic nie może zmienić ich opinii. Odkąd zaczęliśmy do naszego kraju przywozić samochody terenowe oraz sportowe, to pojawiła się też trzecia grupa — miłośników napędu na 4 koła. Jednak omówmy je po kolei. Napędy przednie mają łatwą konstrukcję. Dzięki dociążeniu przedniej osi prościej utrzymać równomierne dociążenie auta. Zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę, że na tylnych siedzeniach także będą podróżować pasażerowie. Wówczas samochód będzie mniej podatny na uderzenie bocznych podmuchów wiatru. Poza tym wolne miejsce z tyłu pozwala na stworzenie większego bagażnika. Tylny napęd natomiast spodoba się wszystkim kierowcom, którzy lubią sportowe auta. Konstrukcja takiego rodzaju jest bardziej kosztowna, wobec tego stosuje się ją wyłącznie w drogich modelach. Przeciwników może zbliżyć ostatnia propozycja — czyli napęd 4x4. Takie auta bywają doprawdy fantastyczne.


Więcej tekstów

Wyjechanie do pracy letniej na okres lata

kwalifikacje
Napisane przez: Brian Blues
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Pomimo, ze sytuacja na rynku względnie się stabilizuje to w czasie letnim identycznie jak kiedyś mnóstwo młodych osób jedzie za granicę nie na odpoczynek, ale do pracy.


Świetnie trzymają się szosy, rzadziej wpadają w poślizg. Na dodatek można nimi jeździć po bezdrożach i raczej nie pojawi się niebezpieczeństwo, aby gdziekolwiek się nim zakopać. Napęd ten można wyłączać, by samochód mniej palił.
2022/12/09, 08:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.