Jakie są wymagania odnośnie przedsiębiorców z branży transportowej?

Jeśli poszukujemy ciekawego pomysłu na prowadzenie swej firmy, możemy wziąć pod uwagę taką branżę, która raczej szybko nie upadnie. Chodzi tutaj o transport drogowy ludzi.


Takie przewozy wykonuje się przy pomocy autobusów o pojemności od siedmiu do 9 osób, czyli mikrobusami, albo samochodami osobowymi.
przewozy osób
Napisane przez: www.future-toys.pl


Tego typu działalność, jaka polega na transporcie osób jest działalnością regulowana co znaczy, że do wykonywania usługi takiej jak przewozy osób, potrzebne są odpowiednie licencje i zezwolenia. Ponadto osoby, które będą zarządzać tego typu firmą, nie mogą być skazane za wykroczenia umyślne, zatem skarbowe, karne przeciw bezpieczeństwu w komunikacji czy mieniu. Taki biznesmen nie może także posiadać zakazu wykonywania najmniejszej działalności gospodarczej, jaka działa w zakresie Transportu Drogowego.


Posiadacz takiej firmy przewozowej działający w zakresie przewozu osób powinien również posiadać swą siedzibę, musi mieć odpowiedni certyfikat kompetencji zawodowych, zdolność finansową, która gwarantuje podjęcie działalności gospodarczej i pozwolenie na wykonywanie zawodu drogowego przewoźnika.

Spodobał Ci się ten tekst? Zatem czytaj tu (http://www.asmtechnology.eu/czyszczalnia-do-zboza/), na co masz chęć na nowej witrynie, którą z pasją dla Ciebie stworzyliśmy.

Ponadto osoba, która zakłada firmę z zakresu przewozu ludzi, może zostać zobligowana do zdobycia wspólnotowej licencji albo koncesji na wykonywanie transportu w zakresie przewozu ludzi samochodem osobowym. Kwestie dotyczące kursów, kwalifikacji zawodowych są regulowane przez Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia pierwszego kwietnia 2010 roku.
Przynajmniej jedna z osób, które zarządzają podmiotem lub osoba, która jest odpowiedzialna za przewóz drogowy, musi wykazać się posiadanym certyfikatem kompetencji zawodowych. dokument taki musi potwierdzać posiadanie kompetencji i właściwej wiedzy koniecznej do prowadzenia działalności w zakresie transportu ludzi.
2022/06/04, 09:45
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.