Jak zbudować staw przy domu

Przed podjęciem decyzji o budowie stawu należy zasięgnąć opinii dwóch profesjonalistów - rybaka oraz projektanta.


Do najistotniejszych elementów, które trzeba wziąć pod uwagę w ocenie użyteczności terenu i do budowy stawu zaliczamy: własność gruntów określonych do zalania.


Bezpieczne są obszary będące własnością rolnika, dlatego że wszelakie dzierżawy będą ryzykowne. Powinno się tutaj również uważać na obszary sąsiadujące z naszą działką, które mogą zostać podtopione (nieodzowność budowy odwadniającego rowu opaskowego). Usytuowanie stawu: przydatny jest tu obszar otwarty, nasłoneczniony a także nie zalesiony, o urodzajnej zlewni rolnej. Przestrzega się tutaj przed budową stawu "na oko" i bez pomiarów, co za każdym razem kończy się "fiaskiem" i niepotrzebnymi kosztami. Nie wskazana będzie budowa w punktach zabagnionych torfem, skażonych różnymi ściekami, na piaskach - więcej o phmetrze. Jeśli to możliwe to budujemy stawy w pełni osuszalne. Powinno się wyposażyć się w phmetr.


złomowanie pojazdów
Napisane przez: Koziro Hasegawa
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
temperatura - (sprawdź rejestratory temperatury)


Etapy budowy stawu: naczelną regułą budowy karpiowego stawu nie jest jego podkopywanie - lecz sypanie wału wokół wyselekcjonowanego wcześniej obszaru.

Nie ociągaj się! Jeśli spodobał Ci się nasz wpis, to czytaj również jwp patent kolejne wiadomości na wybrany materiał. Stworzyliśmy je dla Ciebie z radością.

Po określeniu obrysów stawu na bazie zrealizowanych pomiarów niwelacyjnych (znajdziesz nas tutaj termometr rezystancyjny), podchodzi się do przygotowania dna stawu. Kolejnym etapem jest wyznaczenie profili grobli, co realizuje się przy pomocy drewnianych łat. Jednocześnie z tym ustala się miejsca przymocowania mnichów - urządzeń wpustowych jak też wypustowych wodę.


Po owych pracach transportuje się surowiec ziemny i sypie się zaplanowany profil grobli. Hodując karpie bądź inne ryby koniecznie wyposażyć się musimy w termometr przemysłowy.
2019/07/12, 07:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.