Co to jest ciągadło, do czego ono funkcjonuje i w jakim miejscu jest ono wykorzystywane?

Czy wiesz, że istnieje przyrząd o nazwie ciągadło? Jest ono stosowane do jednego z tylko dwu sposobów wytwarzania (ciągnienie i walcowanie) wyjątkowo popularnych w budowlance składników budowlanych.
chłodnia
Napisane przez: Arnolds Auziņš
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Służą one między innymi do wzmacniania betonu oraz do budowania różnych konstrukcji będących przykładowo szkieletem większej całości.


pręty
Napisane przez: Michael Stern
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Opisywanym składnikiem są pręty zbrojeniowe (kliknij odnośnik), jakie ze względu na swój przekrój, mogłyby być podzielone na przykładowo okrągłe czy też prostokątne. Ponadto należy dodać, że gdy jest mowa o różnego rodzaju drutach, dużą funkcję odgrywają tego typu parametry jak rodzaj materiału czy metoda wytworzenia. Wspomniane w niniejszym artykule pręty tworzone są przeważnie ze stali.


Bardzo istotny jest jej skład chemiczny i wykorzystane domieszki, gdyż decyduje to o parametrach technologicznych towaru. To akurat na tej bazie można dzielić stal, jeżeli chodzi o jej podział na rodzaje.

Czy zszokował Cię ten artykuł? Aby zgłębić zagadnienie kliknij tutaj oraz poznaj więcej szczegółów (http://www.olejnik.pl/przenosniki-elastyczne/) - zapewne będą dla Ciebie zadziwiająco ciekawe.

Ten zaś oznacza się za pomocą cyfr i liter, przykładowo 34GS. Litera "G" mówi, że w zastosowanym do produkcji danego pręta stopie jest mangan, litera "S" informuje, że taki drut można by spawać, z kolei liczba trzydzieści cztery mówi o zawartości węgla.


Kilka słów o coachingu
Napisane przez: www.istockphoto.com
Zainspirowane przez: www.istockphoto.com


Bardzo ważne jest zastosowanie szczególnej warstwy wierzchniej.
Jeżeli jest ona wykonana przy pomocy cynku, to oznacza, że zrobione z tego typu stali pręty nie będą poddawać się korozji, zatem będzie można je użyć do budowy różnych składników konstrukcyjnych, przykładowo ram. Różnego rodzaju pręty mają też zastosowanie przy wzmacnianiu takich elementów jak ławy czy też ściany fundamentowe.
2022/05/30, 16:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.