Na czym polega cięcie tlenem? Jakie typy gazów do tego możemy wykorzystać? Czy to się opłaca?

Cięcie jest procesem rozdzielania materiału na całkowitej jej grubości, definiuje ją oznaczona linia podziału, która zwykle jest prostopadła do powierzchni ciętego przedmiotu. Istnieje bardzo dużo czynników które decydują o doborze procesu cięcia. Musimy oczywiście wziąć pod rozwagę rodzaj oraz grubość wycinanego materiału. Bez tego tak naprawdę nie można zdefiniować, jaki oczekujemy rezultat naszej pracy. Tak samo jest z długością oraz kształtem linii cięcia. To wszystko składa się na wymagania które dotyczą jakości ciętych krawędzi, na które bacznie musimy zwracać uwagę. Obowiązkowo również sprawdzajmy możliwości produkcyjne, a również koszty procesu, ponieważ przecież nie chcielibyśmy zapłacić zbyt dużo.


Blacha
Napisane przez: Paul Joseph
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Istnieją charakterystyczne sposoby cięcia blachy, niezwykle dobrą i polecaną jest cięcie (więcej info) tlenem - . O co w niej chodzi? Polega ona na doprowadzeniu metalu w obszarze cięcia do wartości temperatury zapłonu, powyżej takiej wartości zachodzą reakcje egzotermiczne tlenu z żelazem. Proces cięcia tlenem można dokonywać ręcznie albo w sposób zmechanizowany w różnorodnych pozycjach, także w trudno osiągalnych miejscach. Najważniejszym elementem urządzenia do cięcia tlenem jest palnik. Jego zadanie to jest stworzenie płomienia podgrzewającego, a można to osiągnąć przez zmniejszane gazu palnego i tlenu w odpowiedniej proporcji oraz doprowadzić do miejsca cięcia koncentrycznego strumienia tlenu tnącego.


Arkusz blachy
Napisane przez: U.S. Army Corps of Engineers
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Gazy stosowane do cięcia tlenem to acetylen i propan. Acetylen jest używany jako gaz palny, ponieważ posiada najbardziej wysoką temperaturę płomienia. Płomień taki jest krótki o jasnym wewnętrznym stożku i najwyższej wartości temperaturowe przy jego końcu. Przez wymianę natężenia przepływu tlenu i acetylenu można uzyskać płomień nawęglający, w którym znajduje się nadmiar acetylenu, ulteniający, z przewagą tlenu i neutralny. Propan natomiast wydziela największą ilość ciepła na zewnątrz płomienia, lecz ma niższą temperaturę niż płomień acetylenowy. Propan mniej kosztuje od acetylenu, ponadto nie musi być przechowywany w specjalistycznych butlach.

Chcesz przeczytać kolejny tekst na ów obszerny temat? Zatem wejdź w łącze tu… (https://hmlnosewicz.pl/oferta/zbiorniki-paliwowe-dwuplaszczowe/) i przenieś się do innej strony, którą dla Ciebie stworzyliśmy.

Propan najlepiej się nadaje do wycinania grubych płyt, o grubości od 100 do 300 milimetrów. Faktycznie więc należy korzystać z tej metody cięcia, bo zapewnia on tak naprawdę skuteczność i w miarę korzystne koszty całego procesu. A to właściwie najbardziej ważne.
2020/10/07, 16:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.