Rozruch maszynowy, czyli jak wydłużać żywotność sprzętów oraz napędów?

Ograniczenie momentu rozruchowego, a także redukcja tak zwanego udaru prądu jest możliwe dzięki zastosowaniom układów łagodnego rozruchu silników. Softstarty – o nich mowa – redukują napięcie silniczka podnosząc je na zasadzie rampy z początkowego do znamionowego.


firma Gigaom Automatyka Przemysłowa
Napisane przez: Kurt Trew
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Co proponują czujniki indukcyjne?
Walory, które niosą ze sobą czujniki indukcyjne powodują, że żywotność używanych maszyn, przykładowo na liniach produkcyjnych i halach przemysłowych, będzie dłuższa, a tym samym bardziej wydajna.

Masz ochotę znać więcej informacji na ten interesujący temat? Więc ten wpis doczytaj (https://www.vincent.pl/maszyny-pakujace/akcesoria/do-zamykania-woreczkow/) kolejną witrynę pod tym linkiem.

Dzięki użyciu softstartów - najlepiej od sprawdzonych firm produkujących akcesoria oraz całe sprzęty z zakresu techniki automatyzacyjnej w stylu Pilz – mamy nie tyle pewność długotrwałej eksploatacji maszyn, ale także zminimalizowanie ryzyka poniesienia ewentualnych usterek.

Postaw na usługi oraz produkty fachowców z zakresu automatyki
Jak na czołowe przedsiębiorstwo w swojej branży Pilz nie tylko produkuje gotowe urządzenia, takie jak czujniki indukcyjne, lecz sugeruje swoim klientom indywidualne rozwiązania, adekwatne do warunków. Więcej informacji: Usługi oraz produkty, które obejmuje asortyment produktów Pilz wchodzi w zakres sensory ki, techniki sterowania i techniki napędowej.


Kilka softstartów do wyboru
W zależności od specyfiki rozruchowej maszyny (ciężki-lekki, regularny – rzadszy) mamy do wyboru parę rodzajów softstartów. W średniej klasie dysponujemy chociażby możliwością podłączenia przekładnika prądowego zewnętrznego, co przyczyni się do ograniczenia prądu rozruchowego. Softstarty kompaktowe są z kolei doskonałą receptą na zdigotalizowane, pełne komputeryzacji i miniaturyzacji czasy. Z wbudowanym zabezpieczeniem, opcją kontroli, a ponadto prostym wyświetlaczem są niewielkie, a przy tym pewne. Na tym rozwój w mechanice rozruchowej się nie kończy – konstruktorzy ciągle dopracowują elementy nowoczesnych soft startów najnowszej generacji. Jeszcze bardziej zintegrowane zabezpieczenia, małe wymiary, elektroniczna rejestracja zdarzeń oraz zmian – to wszystko czyni technikę automatyzacyjną nowoczesną.

Zapoznaj się ze specyfiką i korzystaj na lata!
Mając na względzie działalność firmy uzależnioną od zakupionych na lata maszyn produkcyjnych warto wziąć pod uwagę dbanie o ich stan. Coroczne przeglądy, stosowanie mechanizmów, które ułatwiają rozruch sprawią, iż pożytek z działania sprzętów możemy zwiększyć chociażby o kilka lat.
2019/09/09, 08:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.