Tektura falista - ponadczasowy materiał o niesłychanie rozmaitych zastosowaniach

Mdła i sztywna - na pierwszy rzut oka mało atrakcyjny materiał, nieprzystający do powszechnie panującego mniemania o pięknie. Owo „brzydkie kaczątko” papiernictwa prędko zyskało jednakże wielu entuzjastów.
skład drewna
Napisane przez: Christian Schnettelker
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


producent tektury falistej
Napisane przez: MSM Mońki
Zainspirowane przez: MSM Mońki


Zdano sobie bowiem sprawę, iż ma ono masę ciekawych właściwości.


Rzeczony „trend” obserwujemy również teraz, z czego niezaprzeczalnie zadowolony jest niejeden producent tektury falistej. Rodzi się pytanie: czemu opisywany towar nie traci na popularności? Powodów jest co najmniej kilka. Przystepna cena, solidność, różnorodne zastosowanie, ekologiczność, uniwersalność, odporność na działanie czynników mechanicznych, lekkość - wyliczać można bez przerwy. Spis atutów, którymi dysponuje tektura (taśma stretch) falista okazuje się niesłychanie długi. Docenia je spora część zarówno konsumentów jak i przedsiębiorców. Argumentów potwierdzających przywołaną tezę nie trzeba daleko szukać. Wystarczy udać się do najbliższego hipermarketu i rozejrzeć się po półkach z towarami. Nieomal wszystkie Produkty są umieszczane w opakowaniach z tektury - poczynając od makaronu, a na komputerach kończąc. Służą one - co należy podkreślić - nie tylko jako zabezpieczenie wiktuałów i sprzętów, lecz także powierzchnia reklamowa.
Projektanci opakowań stają na głowie, by zwrócić uwagę nabywców. Wymyślają coraz bardziej pudełka, które nierzadko urastają do rangi dzieła sztuki.
2020/07/06, 07:52
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.