Rodziny z minimum jednym dzieckiem, mogą liczyć na korzystne uprawnienia stosowane przez państwo

Dalekosiężnym planem polityki państwa jest polepszenie sytuacji przyrostu naturalnego w kraju. W obecnej sytuacji fazy spadku liczby urodzeń, taktyka rządzących wprowadza różnego rodzaju zmiany systemowe przekonujące rodziców do posiadania dzieci. Rok rocznie, wsparcie udzielane z budżetu państwa dla rodzin z dziećmi, jest ustawicznie rozszerzane.
podatki z poprzednich lat
Napisane przez: osseous
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W 2012 roku tatusiowie otrzymali prezent w postaci zwiększenia dni urlopu ojcowskiego, z z 7 do 14 dni.

Spodobał Ci się taki post? To super, jeżeli chcesz poznać coś równie niebanalnego, to zapewne zaciekawi Cię również ważna propozycja.

Kolejny rok przyniósł dość ważne zmiany systemowe: jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia się dziecka , tzw. reforma „becikowego”.

podatek
Napisane przez: Wilson Hui
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Zwiększenie ulgi na trzecie i kolejne dzieci - . Wydłużenie urlopu macierzyńskiego do 12 miesięcy. Rok 2015 to okres innowacyjnych zmian. Najbardziej rewelacyjną zmianą było wprowadzenie Karty Dużej Rodziny. Ponadto ulgi na dzieci wzrosły o 20% a także wprowadzono uregulowanie stanowiące o tym, iż niewydatkowana ulga nie przepada. Czynnik finansowy ma więc oddziaływać na chęć zwiększenia liczby dzieci w rodzinie. Najnowsze normy prawne pomagają też zmniejszać liczbę osób zatrudniających się na czarno i propagować legalne zatrudnienie, albowiem osoby zatrudniane bez jakiejkolwiek umowy o pracę, nie uzyskają zwrotu podatku i nie mają dostępu do ubezpieczeń społecznych.

Dodatkowo zniżka na dzieci, będzie najbardziej rentowna dla rodziców mało zarabiających. Teraz, aby rodzic który sam utrzymuje np. dwoje dzieci uzyskał w pełni odpis podatkowy, musi uzyskać roczny przychód w wysokości 15 445 zł.


Więcej tekstów

Zastosowanie tworzyw sztucznych

Panel dachowy z tworzywa sztucznego Fastlock
Napisane przez: Icopal S.A.
Należałoby przez długi czas dumać nad tym, co takiego powinno się określić jako ten największy wynalazek dla ludzkości. Wiele tematów możemy zaliczyć do tej kategorii zaczynając od prądu, dalej idąc do żarówki, samolotu, łodzi podwodnej itd.. Z pewnością w grupie tej powinny znaleźć się również plastik oraz wszelkie inne tworzywa sztuczne. Ich zastosowanie jest przeogromne i ciężko byłoby znaleźć dziedzinę gospodarki, która obecnie nie korzysta z tego wynalazku.

Natomiast w sytuacji obojga rodziców, jest to kwota 18 534 zł. Innym zyskiem, ma być szybsze otrzymanie zwrotu nadpłaconego podatku, dla tzw. dużych rodzin. Bardzo wygodny w zastosowaniu program PIT 2014, ułatwi szybkie otrzymanie zwrotu nadpłaconego podatku. Osoby korzystające z ulgi, będą czekać tylko do 30 dni, od momentu rozliczenia z fiskusem , a nie 3 miesiące, jak dotychczas.
2019/09/10, 07:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.