Eko certyfikat w produkcji żywności

Polacy coraz chętniej prowadzą zdrowy styl życia. Częściej zwracamy uwagę jak produkowana jest żywność, dlatego rolnictwo ekologiczne zyskuje popularność.
eko certyfikat
Napisane przez: anokarina
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


By taka działalność mogła cieszyć się zaufaniem konsumentów| konieczne jest uzyskanie odpowiedniego certyfikatu, potwierdzającego ekologiczną uprawę żywności. Jakie formalności trzeba spełnić, by uzyskać taki certyfikat? tutaj o eko certyfikatach


W gospodarstwie ekologicznym do uprawy żywności stosowane są odpowiednie metody ochrony gleby oraz wody, jak również nawożenia. Przy uprawach ekologicznych zabronione jest wykorzystywanie chemicznych środków ochrony roślin.

Zainteresował Cię ten opis? Jeżeli tak, to przejdź do kolejnego tekstu i czytaj dalej wielopiła obrzynarka o tym, co bardzo Cię zajmuje.

Poniżej podpowiadamy jakie najważniejsze kroki formalne podjąć, aby uzyskać eko certyfikat - sprawdź eko certyfikat.


By zdobyć certyfikat ekologicznej żywności na pewno należy złożyć wniosek o certyfikację oraz wypełnić formularz, który znajdziemy szybko w internecie|, na strownie www Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (). Wypełniony druk należy przesłać do jednostki certyfikacyjnej - to oznacza jednoczesne zawarcie umowy dotyczącej kontroli na podstawie, której owa instytucja sprawdzi czy faktycznie zgłoszone gospodarstwo jest ekologiczne.

Czy nasz artykuł zainteresował Cię tak silnie, że pragniesz zaznajomić się z kolejnym? To świetnie. Więc tu kliknij i sprawdź więcej newsów.

Na podstawie upoważnienia wydanego przez MRiRW aktualnie w Polsce działa obecnie 10 wydających i cofających certyfikaty żywności ekologicznej.
Nadzór nad tymi instytucjami prowadzi WIJHARS. Informacje o zbliżających się kontrolach - terminach i opłatach - są przekazywane w postaci aneksów.
2021/01/28, 13:58
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.