Jakie są metody na suszenie drewna oraz z jakiego powodu są one konieczne?

Suszenie drewna jest wymagane, żeby materiał taki mógł być wykorzystany do tworzenia mebli czy też innych przedmiotów. Proces ten wymaga dużych umiejętności, ponieważ ten materiał jest bardzo delikatny.


Jeśli jednak proces suszenia drewna będzie wykonany przez profesjonalistów, utworzone z niego meble mogą posłużyć przez długi czas.


pojemniki
Napisane przez: Glen Wallace
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Więcej tekstów

Wynajmowanie hal - a więc, najprostszy sposób do przechowywania przeróżnych towarów dla różnych przedsiębiorstw

sprzętu
Napisane przez: blu-news.org
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Na naszym świcie powstało wiele rodzajów hal i to nie jedynie takiego typu, gdzie dzieją się przeróżnego rodzaju widowiska sportowe, ale także i takich, gdzie są wytwarzane rzeczy zazwyczaj tego większego, silniej zaawansowanego rodzaju, jak choćby samochody, czy też nawet i statki, a także ich bardziej małe odpowiedniki.


Istnieją różne metody na suszenie drewna oraz są one uwarunkowane m.in. od jego gatunku, gdyż mają one zróżnicowaną wilgotność. Stosowna wiedza dotycząca znajomości gatunków drzewa pozwala na umiejętne dobranie temperatury. Dobra suszarnia drzewa może posługiwać się metodą konwekcyjną, która polega na sposobie unoszenia ciepła. Może pochodzić ono ze spalania cząsteczek cieczy lub gazu. Technika (arapneumatik.pl/k-7-technika-prozniowa) ta pozwala na przekazywanie właściwej porcji ciepła.

Spodobał Cię ten tekst? To zobacz jeszcze to, w tym miejscu też są wyłącznie świetne informacje (https://www.laccery.com/pl-pl/odbojnice-przemyslowe-3.html), które na pewno Cię zainteresują.

Wilgoć z suszonego w ten sposób drzewa przenoszona jest na zewnątrz. Sam cykl może mieć miejsce na dworze przy wykorzystaniu specjalistycznej suszarni. Do osuszania drzewa może być wykorzystana także technika stykowa. Opiera się ona na wymianie ciepła między drewnem oraz nagrzewającym to drewno ciepłem stałym. Wykorzystywana jest tu energia kinetyczna.


beton komórkowy
Napisane przez: Bruk-Bet®
Zainspirowane przez: Bruk-Bet®


Kolejną metodą wykorzystywaną do osuszania drzewa jest technika promieniowania, w której stosuje się przekazywanie energii termicznej. Wykorzystywany jest tutaj prąd elektryczny oraz zjawiska strat dielektrycznych na skutek działania pola elektrycznego. Istnieje ponadto technika kombinowana, w której stosuje się kombinację różnorodnych metod osuszania. Ułatwia to bardzo szybkie uzyskanie efektów suszenia na całej długości drzewa.


Następną metodą na osuszanie drzewa jest technika próżniowa. Taka suszarnia posiada pompę próżniową oraz pompę ciepła. Ma to duży wpływ na szybkość procesu osuszania. Suszarnie próżniowe mogą posiadać różną pojemność i mogą być urządzeniami wolnostojącymi.
2020/01/16, 07:36
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.