Pierwsza pomoc w nagłych zdarzeniach

Spacerując po mojej miejscowości czy odpoczywając w czasie wakacji nad jeziorem, morzem lub też w górach napotykamy bardzo wielu ludzi. Częstokroć są to przyjemne spotkania. Ogólnie rzecz biorąc, jesteśmy uprzejmi. Może nie uśmiechamy się jak Ameryka, nie jesteśmy tak uczuciowi jak mieszkańcy Italii jednak dyskretnie dopomagamy i na ogół nie wymagamy uznania.
kurs pierwszej pomocy
Napisane przez: Anas Qtiesh
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Na pewno za mało się zastanawiamy pozytywnymi cechami naszej polskiej wspólnoty. Osobiście tymczasem mogę poświadczyć, że tak jest. Jako osoba z niepełnosprawnością częstokroć spotykam się z oznakami przyjazności rodaków. Prawie zawsze mogę liczyć na wsparcie. Wystarczy tylko w grzeczny sposób zasygnalizować taką potrzebę jak też niekiedy wyjaśnić jak pomóc. W końcu kto jak nie sam niepełnosprawny wie szczegółowo jakiej potrzebuje pomocy. Zapewniam że jeśli spełnimy warunek kulturalnej i treściwej informacji niechybnie uzyskamy pomoc.

Więcej tekstów

Pakowanie wewnątrz folię termokurczliwą - czyli, "co?" "jak?" i "gdzie?"

pakowanie w folię termokurczliwą
Napisane przez: Andrew Magill
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Czym dokładnie bywa tak nazywana folia "termokurcz.", czyli po rozwinięciu słowa folia termokurczliwa? Jaka rzecz istnieje możliwość wewnątrz taką folie zapakować, a także w jaki sposób ogólnikowo wygląda tego rodzaju proces? W jakim miejscu istnieje możliwość zakupić takiego typu folię o to, jaką rzeczą się je zapakowuje? To wszyściutko i jeszcze bardziej dużo bez żadnego problemiku odnajdziesz wewnątrz naszego nowiutkiego - właśnie w tej konkretnej chwili pisanego - felietonu!


Przeciwko pozorom nasz dzisiejszy temat, a więc: pakowanie w folię termokurczliwą - nie bywa tak łatwym i oczywisty tematem, jakby się mogło z początku zdawać.


na kursie pierwszej pomocy
Napisane przez: Anas Qtiesh
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Rzecz się trochę komplikuje jeśli zaskoczy nas jakiś wypadek. Przykładowo pijemy kawusię w kafejce z przyjaciółmi, a tu nagle szykowny pan pijący herbatę przy stole nieopodal naszego chwyta się za serce bądź traci przytomność. Oczywistym jest wtedy przerażenie i chwilowy paraliż, nawet gdy mamy zaliczony kurs pierwszej pomocy (oferta na ). Najtrudniej jednak przekonać samego siebie, że się umie wykonać niezbędne działania tak by pomóc. Kluczowym jest aby zdać sobie sprawę, iż najważniejsza jest próba uratowania komuś życia. To, czy ucierpi przy tym garderoba a nawet czy złamiemy temu człowiekowi żebro jest nie istotne. Ważnym jest żeby nasz bliźni dożył do przyjazdu pogotowia.

Na szczęście dziś w wielu ogólnodostępnych punktach znajdują się defibrylatory AED, zatem samoczynne urządzenia defibrujące. Ratujący winien podłączyć właściwie elektrody aparatu do ciała poszkodowanego i realizować dyspozycje urządzenia. Często nadawane one są głosowo. Naturalnie w pierwszej kolejności musimy przeprowadzić główne czynności sprawdzające. Ustalić czy chory jest przytomny, oddycha, postarać się ażeby któraś konkretna osoba wezwała pomoc z komórki a druga wsparła przy reanimacji. Badania psychologiczne dowiodły, iż należy w podobnym wypadku zwracać się do osoby a nie ogółu. Oczywiście defibrylatory AED - , to jedynie wsparcie. Nie zaszkodzi co jakiś czas przejść przypominający kurs pierwszej pomocy.
2021/10/07, 07:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.