Gra na giełdzie może przynosić zysk, jeżeli będziemy przestrzegać kilku głównych zasad

Zarówno gra, jak i opłacalne zainwestowanie na giełdzie to bardzo rozległy temat. Każdy, kto zechce się w nim zagłębić musi] [przygotować się na wiele godzin spędzonych na zagłębianiu kolejnych lektur. W końcu w grę wchodzi znacząca gotówka, bywa, że oszczędności całego życia, właśnie dlatego nie opłaca się działać pochopnie.

giełda
Napisane przez: NewConncet.info
Zainspirowane przez: http://www.newconnect.info
I tą zasadą trzeba kierować się zarówno przy kupowaniu, jak i przy sprzedaży akcji. Podstawowym pytaniem do każdego możliwego gracza będzie, „czy lubisz ryzyko?”. Gdyż bez niego giełda nie istnieje. Żyłka hazardzisty jak i kierowanie się instynktem, jak i posiadaną wiedzą będzie dla nas chlebem powszednim.

Na co trzeba szczególnie uważać? Każdy, kto wchodzi do gry na giełdzie, nie może pozbywać się oszczędności całego życia z nadzieja, że zainwestowana kwota prędko mu się zwróci i będzie milionerem z okładek gazet. To jest najlepsza droga do plajty. Na giełdę musimy wchodzić stosunkowo pomału, zwłaszcza, kiedy to jest nasz debiut. Miesięczna suma jaką przeznaczamy na grę powinna być niewielka, aczkolwiek regularnie wzrastać. Pamiętajmy, giełda dla początkujących więcej informacji nie jest prosta.

forex
Napisane przez: Jim Makos
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Musimy także zapamiętać o prowizjach maklerskich.

Zaciekawił Cię nasz wpis? Więc zachęcamy Cię - wejdź na następną stronę i dokonaj oceny (http://www.waliduda.pl/) naszych prób. W razie pewnych wątpliwości - zwróć się do nas!

Niestety cała kwota, jaką mamy przeznaczoną na zakup akcji nie może zostać na to wydana, ponieważ każdy bank czy makler będzie od nas wymagał pewnej opłaty. Załóżmy, że rachunek maklerski wyniesie 2 zł, czyli za każdą operację pobierana jest dokładnie taka kwota. Niezależnie, czy kupimy, czy też sprzedajemy akcje.

Lepiej będzie zakupić akcje jednej spółki czy wielu?


Wielu stawiających pierwsze kroki inwestorów zastanawia się czy inwestować posiadane fundusze w jedną spółkę, czy też może w kilka. Zważywszy na to, że giełda jest dynamiczna, czyli nagle konkretna spółka może dużo stracić, rozsądnym rozwiązaniem zdaje się rozłożenie naszych akcji na kilka spółek. Wtem jak stracimy wraz z konkretna spółką to pozostaje nadzieja, że kolejna pójdzie, np. w górę. Dzięki temu rachunek stosunkowo się wyrówna. Pamiętajmy o tym, ze pochopne decyzje zgubiły niejednego gracza, właśnie dlatego zanim podejmiemy konkretną decyzję należy zastanowić się dwa razy.
2021/12/09, 08:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.