Odprawa fiskalna poza terenem Polski – jakie niesie z sobą korzyści i ile możemy na niej zyskać?

Importowanie towarów stanowi doskonałe źródło dochodu dla osób, które wiedzaą, jak dobrze obracać pieniędzmi. Niestety bardzo często proceder ten jest zakłócany przez najróżniejsze opłaty celne i podatki, które zatrzymują kapitał w pewnym miejscu, uniemożliwiając obracanie nim.
pomiar temperatury
Zainspirowane przez: pixabay.com


Istnieją jednak metody, aby temu zapobiec – jakie?


Jeżeli szukasz miejsca, które charakteryzuje sprawnie działająca agencja celna Gdynia, Gdańsk ani inne polskie miasta portowe zdecydowanie nie zaliczają się do nich. Cały proceder trwa tutaj zdecydowanie dłużej niż w pozostałych europejskich krajach, zmuszając importerów do niepotrzebnego czekania, które może przynieść straty. Z tego właśnie powodu wielu inwestorów decyduje się na wykorzystanie otwartej furtki, jaką zostawia dla nich europejskie prawo – jest to odprawa fiskalna europejska. Przywilej ten obowiązuje jednakże tylko firmy działające na terenie Unii Europejskiej. Sprawdzając w różnych europejskich krajach instytucję, jaką jest agencja celna Gdynia nie może się bowiem równać ze swoimi odpowiednikami w Niemczech czy Belgii.


budowa tarasu
Napisane przez: LIBET
Zainspirowane przez: LIBET


podnośnik koszowy
Napisane przez: Glen Wallace
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Korzystając z tej opcji możemy sprawić, że odprawa celna eksportowa będzie nas kosztować dużo mniej – zapłacimy wyłącznie cło. Zapłatę należnego podatku VAT możemy z kolei trochę odwlec w czasie lub nawet całkiem ominąć, co jest szczególnie korzystne i pozwala zainwestować zaoszczędzone w ten tutaj > zajrzyj koniecznie sposób pieniądze. Odprawa fiskalna w Belgii czy Niemczech pozwoli nam również zminimalizować czas postoju towarów w urzędzie celnym i ułatwić ich odprawę, co w znaczący sposób pomniejszy koszty ich składowania. Proce ten ma tyle korzyści dla inwestorów, że coraz większa ich liczba wykorzystuje go podczas pracy, a sama odprawa celna eksportowa zyskuje coraz większą popularność wśród inwestorów z Polski.
W sytuacji wykorzystywania tej opcji trzeba jednakże doliczyć koszty przewozu produktów z niemieckiego portu do kraju – najczęściej przy wykorzystaniu ciągników siodłowych. Biorąc jednak pod uwagę wszystkie składowe wydatki końcowy koszt importowy i tak jest znacznie niższy niż w wypadku importowania bezpośrednio do Polski.
2022/12/07, 07:49
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.