Jak istotnym jest oświetlenie składów

Według badań w 40 % przypadków oświetlenie to największy koszt w stałych kosztach utrzymania magazynów w przedsiębiorstwie. W ciągu poprzednich pięciu lat koszt energii zwiększył się o ponad 40 procent i nadal będzie rósł. Nieodzowność uzyskania odpowiedniego poziomu oświetlenia jak też szereg przepisów powiązanych z wymogami dla stanowisk pracy a także opraw oświetleniowych, wywołują, że oświetlenie dla hal magazynowych nie może być dziełem przypadku.


magzyn sklepu
Napisane przez: Nicholas Eckhart
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Współcześnie problem doboru oświetlenia to nie tylko dostosowanie intensywności światła, ale osiągniecie należytej jakości światła przy użyciu rozwiązań energooszczędnych. Stosowne oświetlenie dla hal magazynowych jest nie tylko warunkiem skuteczności pracy i bezpieczeństwa pracy, lecz wpływa również na psychofizyczne warunki widzenia.

W halach magazynowych dominują świetlówki liniowe oraz lampy typu highbay - na stronie Trilux. Te pierwsze wyzyskują znaną od wielu lat technologię fluorescencyjną, przestarzałą, nierozwijaną oraz - z racji zawartości rtęci - szkodzącą środowisku . Zaletą jest jej powszechna przystępność jak też nieduża cena. Highbay z kolei, to wysoko wieszane lampy z efektywnym, metalohalogenowym lub sodowym źródłem blasku.

Wysokowydajne - nie oznacza bez wad. Lampy wyładowcze grzeją się całkiem silnie, zawierają rtęć. Nie można ich często wyłączać i załączać (niektóre modele mają dodatkowy halogen dogrzewający).

Czyżbyś czuł chęć, by mieć więcej newsów na ten ciekawy temat? Szukasz faktów? Więc kliknij i sprawdź (http://www.robak.konin.pl/oferta/zamykarki/automatyczne/jednoglowicowe/automatyczna-zamykarka-jednoglowicowa-zr-02) - nowe posty oczekują na Ciebie.

Przy ich zastosowaniu regulacja oświetlenia w obszarach produkcyjnych nie jest realna. Mało tego wymiana źródła światła może być kosztowna, ponieważ do ceny samej „żarówki” doliczyć trzeba koszta użycia podnośnika jak też pielęgnacji samej lampy. Na ten okres stanowiska pracy są unieruchomione.


Jeśli w miejsce metalohalogenowych lamp zawiesić lampy LED, o wymianie możemy zapomnieć, bowiem producenci gwarantują świecenie nawet do 70 000 godzin! Strumień blasku możemy wyregulować, dostosowując je do poszczególnych rejonów ręcznie lub całkowicie automatycznie. Oszczędności zasilania - nawet bez automatyki - dosięgają 75 %. Lampy wymienione bardzo dobrze imitują barwy i osiągalne bywają w różnych barwach, zacząwszy od ciepłej, poprzez naturalną po zimną. Operator wózka również musi mieć doskonałą widoczność, w przeciwnym wypadku transportery rolkowe może sfinalizować się upadkiem produktów oraz ich zniszczeniem.
2021/01/28, 15:44
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.