Jaki kupić olej do tarasu? Jakiego typu powinien to być preparat? O czym pamiętać?

Każdy drewniany taras po zimie wymaga odpowiedniego odświeżenia, co oznacza przygotowania do zbliżającego się sezonu. Deski powinniśmy oczyścić oraz pokryć nową warstwą oleju.
Można to zrobić samemu, lecz jak się do tego zabrać i jaki preparat do olejowania wybrać?


lakier do drewna na zewnątrz
Napisane przez: Allan Ajifo
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Zanim zaczniemy olejować taras należy wymyć posadzkę i barierki drewniane. Do tego celu najkorzystniej zaopatrzyć się w szare mydło w płynie, które przydatne będzie również w trakcie innych zadań porządkowych w mieszkaniu. Tego rodzaju mydło jest naturalne, nie trzeba jego spłukiwać, a co więcej odżywia i chroni drewno.


Kiedy olejowanie tarasu było poprzedzone czyszczeniem drewna przy pomocy preparatu wymagającego spłukiwania, to najlepiej skorzystać z myjki ciśnieniowej. Dzięki temu umycie oraz spłukanie przebiega szybko i łatwo. Olej do tarasów oferownay jest w różnorakich objętościach. Są bardzo odporne na działanie wody, idealnie przywracają naturalną barwę, chronią je przed promieniowaniem UV, jak i plamami. Umożliwia na to, by drewno oddychało, a to za sprawą swojej mikroporowatości. Oleje do tarasów mają różne specyfikacje, są w stanie być więc bezbarwne, wybielające oraz koloryzujące - tu.


Istnieją także total oleje do miejsc, gdzie występuje zwiększona eksploatacja. Jak najbardziej, jeżeli nasz taras nie jest zadaszony, narażony na znaczną wilgotność, to stosujmy preparatów o bardziej właściwych parametrach - .
Dobrą alternatywą jest Lakier do drewna na zewnątrz, który także ma idealne właściwości i może być stosowany na różne powierzchnie. Jak najbardziej, to jaki model dobierzemy, jest zależne od tego, w jakim stanie jest nasz taras.
2022/11/29, 08:35
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.