Klimatyzacja samochodowa czasem się psuje i wtedy należy prędko zbadać, która część została uszkodzona

Jeżeli mamy w aucie klimę, to na pewno nie chcemy, by się zepsuła. Dobrze będzie zatem systematyczne jeździć na przegląd, by mieć gwarancję, że wszystko funkcjonuje jak należy.
Wyposażenie
Napisane przez: Moll
Zainspirowane przez: Moll


pudła


Czasem jednak któraś część się psuje, należy wtedy prędko zlokalizować przyczynę problemu.


obliczanie kredytu za pomocą kalkulatora
Napisane przez: reynermedia
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Możliwym powodem awarii może być kompresor klimatyzacji. Trzeba przede wszystkim upewnić się czy posiadamy kompresor sprzęgłowy czy z elektromagnetycznym zaworem. Jeżeli potwierdzimy już, że to on się zepsuł, możemy zakupić nową część np. w sieci w serwisie aukcyjnym. Warto to zrobić jedynie wtedy, jeżeli (ciąg dalszy tego zagadnienia> dodaj serwis do stron zaufanych) wiemy, jaki kompresor klimatyzacji będzie nam niezbędny. W przeciwnym wypadku doskonałym rozwiązaniem może być po prostu oddanie samochodu do specjalisty, który się wszystkim zajmie.


Jeżeli okaże się, iż nasze sprzęgło klimatyzacji uległo uszkodzeniu, to czasami starczy zmienić w nim niewielką część, aby ponownie działało jak trzeba. Można naturalnie zmienić kompletne sprzęgło na nowy model, jeżeli (pozostałe informacje w serwisie http://www.grupapartner.pl/ - naciśnij nasz link) stare jest już mocno zużyte. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, jakie sprzęgło klimatyzacji mamy w samochodzie. Czy będzie to sprzęgło sztywne czy raczej elektromagnetyczne. Różnią one się od siebie dość znacznie, a zatem naprawa będzie przebiegała w zupełnie odmienny sposób. Różne są także ceny tych części.
Jeżeli nie jesteśmy pewni, które sprzęgło klimatyzacji będzie nam potrzebne, to lepiej udać się do doświadczonego specjalisty, który nam pomoże. Jeśli jednakże chcemy nieco oszczędzić, to możemy kupić wszystkie części na własną rękę.
2018/09/13, 07:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.