Fiber laser jako najnowsza technologia efektywnego przycinania

Fiber laser to określenie laserów, jakich wiązkę można ekspediować za pomocą światłowodów. Jest to możliwe dzięki dobrej rozciągłości fali światła osiąganego z rezonatorów. Laser fiber światłowodowy, to najnowsza technologia efektywnego krojenia dowolnych układów z blach. Technologia laserów fiber stosowana jest do wycinania blach od niedawna, a natychmiast zdobyła wielu sympatyków i rozwija się nadzwyczaj szybko.
tutaj więcej
Napisane przez: IPAS institute for photonics & advanced sensing
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Laser fiber znamionuje solidność i energooszczędność, którą zawdzięcza swojej naturalnej budowie. Kierowanie wiązki laserowej odbywa się za pomocą światłowodu. Laser fiber jest w stanie pracować przez ogromnie długi okres, co umożliwia zachowanie małych kosztów eksploatacji. Niezawodna chłodnica gwarantuje odpowiedni stopień schładzania, a całe urządzenie jest wyjątkowo bezpieczne w użytkowaniu. Szczegóły w tym miejscu: fiber laser w serwisie światłowodowy użlaser (cięcie laserem)any jest w przemyśle maszynowym. Laser fiber służy w większości wypadków jako rezonator w wycinarkach sterowanych numerycznie, do blach i innych materiałów metalowych. Zastosowanie lasera fiber przynosi większą wydajność i sprawność energetyczną niż różne źródła.

Wycinarki laserowe fiber charakteryzują się bardzo małym zużytkowaniem energii elektrycznej, wielką sprawnością, czystym cięciem, również dużą starannością. Fiber laser jest techniką o najwyższej innowacyjności na rynku Główną zaletą wycinarki laserowej fiber jest niezwykle niski koszt wyciętego detalu, mniej aniżeli w tradycyjnym laserze CO2. Fiber laser jest sprzętem o bardzo małym koszcie utrzymania. W nowej generacji laser światłowodowy jest wyekwipowany w najbardziej zaawansowaną głowicę tnącą.

Jeśli masz za zadanie zgłębić ten temat dokładniej i chcesz zbadać zagadnienie z innej perspektywy, to więcej znajdziesz w ofercie wpisu, który odnajdziesz tutaj.

Fiber Laser to zaawansowana technologia krojenia stali.


Więcej tekstów

Tuleja dystansowa wykorzystywana będzie w różnych maszynach

Maszyna produkcyjna
Napisane przez: halfrain
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Maszyny mają różne części. Jeżeli jakaś maszyna ma dobrze funkcjonować, to powinna się ona złożyć z różnorakich elementów, które będą ze sobą właściwie współgrały. Dlatego właśnie tak istotne będzie to, aby poznać każdą część, która się w nich znajduje oraz zaznaczyć, co trzeba usunąć, jeżeli dojdzie do awarii maszyny. Możemy wtenczas korzystać z części oryginalnych, lub zamienników, a wszystko tu będzie zależało od ich trwałości i tego, w jaki sposób będą ze sobą współgrały.

Fiber laser pozwala krajać półprodukty odblaskowe takie jak miedź, lub mosiądz. W Polsce pracuje dużo owych przyrządów. Niezwykle duże doświadczenie techniczne umożliwia na optymalny dobór maszyny pod względem kierunku produkcji. Fiber laser otwiera nowe możliwości, korzyści i oszczędności w technice cięcia laserem.
Każdy laser jest bardzo niebezpieczny dla ludzkiego oka, należy pamiętać, ażeby przestrzeń robocza była odizolowana od otoczenia (zobacz szczegóły na
2021/10/13, 07:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.