Podstawowe odmiany stali stosowane w rozmaitych gałęziach przemysłu, zastosowanie trudnościeralnych stali.

Obecny metalurgiczny przemysł daje niezliczoną ilość materiałów, a cały czas prowadzone są intensywne prace nad następnymi. Dzięki temu wszystkiemu inżynierowie zajmujący się projektowaniem konstrukcji albo maszyn mają do wykorzystania stale dokładnie o takich parametrach, jakie są im potrzebne. Obecnie stal jest jednym z najważniejszych materiałów stosowanych przez człowieka, na niej opiera się cały przemysł budowlany, motoryzacyjny i wydobywczy przemysł, i tam też zużywa się największe ilości tego surowca.


blacha
Napisane przez: Jörn Müller
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Stale wykorzystywane we wspomnianych zastosowaniach są zwykłymi materiałami, bez żadnych specyficznych właściwości. Poza nimi stosuje się także różnego rodzaje stali specjalnych. Ich właściwości będą między innymi wynikać z zastosowania specjalnych domieszek w składzie chemicznym oraz odpowiednich metod obróbki. Dzięki temu otrzymać na przykład można stale specjalne, odporne na kwasy i inne związki czy cechujące się odpowiednimi cechami wytrzymałościowymi. Do tych ostatnich zaliczają się między innymi stale trudnościeralne, jak można wywnioskować po ich nazwie, właśnie odporność na ścieranie stanowi u nich kluczową cechą.

Trudnościeralne stale typu Domex stosowane są w wielu gałęziach przemysłu, chociaż najczęściej sięga po nie przemysł budowlany i wydobywczy. Ich ogromnym plusem jest to, że poza wytrzymałością na ścieranie są one także bardzo łatwe w obróbce.

Zainteresował Cię ów wpis? To rewelacyjnie! Kolejne tak samo zajmujące treści odszukasz pod podanym odnośnikiem - tam oczekuje na Ciebie dalszy ciąg (https://www.tuv.com/poland/pl/certyfikaty-bezpiecze%C5%84stwa-i-jako%C5%9Bci-t%C3%BCv-rheinland-polska.html).

Bez najmniejszych problemów można je ciąć czy spawać, więc do produkcji części z nich nie potrzeba jakiegoś specjalistycznego sprzętu. Wykonanie elementów roboczych ze stali tego typu znacznie może podnieść czas życia urządzenia, tego typu wytrzymują kilka razy dłużej niż ich odpowiedniki wykonane z normalnych materiałów. Zajrzyj tu: specjalne blachy.


blacha
Napisane przez: Ulrich Vismann
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Najczęściej trudnościeralna stal występuje w postaci blachy o określonych wymiarach i grubości. Z niej później wykonuje się elementy robocze, które zainstalowane zostaną w danej maszynie.

Zainteresowały Cię treści opisane w naszym tekście? Jeżeli tak, to czytaj także podajnik kubełkowy zbliżone wiadomości, dotyczące tego działu. Przejdź do kolejnej witryny.

Stale te głównie się wykorzystuje przy łyżkach do koparek, lemieszach i wszystkich innych elementach narażonych na bezpośrednią styczność z ziemią i innymi materiałami. Dla zaciekawionych tematem: .
2020/06/27, 07:49
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.