Odebranie lokalu od wykonawcy

Po zakończeniu budowy nadciąga czas na odbiór techniczny postawionego dla nas mieszkania. Ujawnienie, zanotowanie i wierzytelność dewelopera do naprawy odkrytych niedociągnięć i niedoróbek, uratują nas przed ponoszeniem kolejnych wydatków po wprowadzeniu się do mieszkania. Podczas odbioru mieszkania od dewelopera, nabywca ma prawo poddać próbie zgodność gniazdka z warunkami, które pozostały zarejestrowane w umowie z deweloperem.


Nowy blok mieszkalny
Napisane przez: Eli Christman
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jak przebiega Odbiór mieszkania od developera
Wskazane jest taki odbiór wykonać rzetelnie, aby odkryć prawdopodobne skazy mieszkania, a także dysonanse z zapisami umowy. Na spotkanie z przedstawicielem dewelopera jest możliwość i należałoby przyprowadzić zawodowca. Odbiór mieszkania od dewelopera wskazane jest wykonać się w ciągu dnia, kiedy mieszkanie rozjaśnione jest światłem dziennym. Dzięki temu wiele łatwiej dojrzeć wszelkie niedoskonałości.

W umowie kupna, zawsze określony jest całkowita wielkość mieszkania. Jest to wyznaczane na podłożu projektu, ponieważ mieszkania częstokroć sprzedawane są jeszcze w procesie budowy budynku mieszkalnego.

Sprawdź ten link - ta wskazówka z serwisu (https://bazalt.pl/prefabrykacja-betonowa/oferta/elementy-nietypowe/) odkryje całkiem nową porcję wiadomości na temat, który może wydać Ci się warty zainteresowania!

W toku przyjęcia technicznego, powinno się dokładnie zmierzyć łączny metraż, czy zgadza się z takim zarejestrowanym w umowie. Umowa deweloperska niejednokrotnie definiuje również standard wykończenia mieszkania. Wyjścia gorszego typu owocują żądania ze strony odbiorcy o wymianę odpowiednią z umową, lub obniżenie ceny lokalu.

Gdy poświadczymy, iż budulce spełniają zapisane w umowie standardy, należy sprawdzić też, czy żadne detale nie pozostały uszkodzone w procesie budowy. Wyjątkową obserwację trzeba zwrócić na okna, drzwi i posadzki, a również baterie w łazience i kuchni.


Odbiór techniczny mieszkania
Należy przetestować działanie wszelkich części instalacji elektrycznej, włączników, gniazdek, części oświetlenia. Wskazane jest także stwierdzić, czy mury mają należyty pion i poziom, a także czy podłogi nie posiadają niezauważalnych dla oka nachyleń. Dalszy szczegół, jaki należy przetestować to wentylacja. Stosowne odprowadzanie powietrza jest przede wszystkim ważne w toalecie i kuchni. W trakcie odbioru mieszkania od dewelopera sporządza się raport, w którym odnotowuje się wszystkie sprzeczności z umową, projektem mieszkania i wzorcem wykończenia.

Nie masz ochoty skończyć intrygującego tematu na jednym wpisie? Więc zapraszamy do nowych - kliknij w źródło dźwig gryfice i przejdź na podobną stronę.

Prześledź informacje
2021/06/11, 08:32
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.