Czym jest i do jakich zadań możemy wykorzystywać folię magnetyczną? Jaka jest jej charakterystyka, co dobrze wiedzieć?

Folia magnetyczna jest w stanie występować w różnorakich grubościach, tak przedział więc występuje od 0,4 do 2 milimetrów. Tego rodzaju folia jest w stanie być pokryta jednostronnie klejem lub warstwą kolorowego laminatu z PVC. Grubość folii to wyznacznik jej siły przyciągania, czyli im bardziej gruby nośnik, tym bardziej znaczna siła. Jedna strona folii musi przyciągać się do powierzchni metalowej albo folii ferromagnetycznej, natomiast kolejna strona folii stanowi nośnik reklamy oraz nadruku. Folia magnetyczna jest bardzo często używana do produkcji reklamowych magnesów na lodówkę.

maszyna do foliowania
Napisane przez: Simon Berry
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jako nośnik reklam na samochodach, najbardziej rekomendowane są folie o grubości 0,4 - 0,5 mm. 1,5 milimetra zaś to grubość taśmy magnetycznej, która stosowana jest jako nośnik wymiennych tablic reklamowych. Takie folie oczywiście stosowane są do mniej znanych rozwiązań, ponieważ mogą być też używane jako zamykanie pudełek, teczek lub folderów reklamowych.

Takiego typu zamknięcia są złożone z elementu ferromagnetycznego i folii magnetycznej. Folie magnetyczne i ferromagnetyczne są dosyć elastyczne, dzięki czemu mamy dużą swobodę w zastosowaniu - użytkowaniu, drukowaniu i konfekcjonowaniu. Mamy różne modele. Folia magnetyczna izotropowa, którą zobaczysz tu: serwis jest najbardziej uniwersalna i ekonomiczna. Wykorzystywana jest do produkcji tablic magnetycznych oraz reklamowych czy POS. Kolejny model, czyli folia (sprawdź jak szybko pakować w folię termokurczliwą) magnetyczna anizotropowa, jest bardziej znacząca pod względem siły przyciągania od standardowych folii izotropowych, a to dlatego, iż mają one bardziej grube ścieżki magnetyczne.

Poszukujesz podobnych materiałów na omawiany w tym miejscu temat? To nie problem, po prostu wejdź dalej wciągarki linowe ręczne a przekonasz się, że to było niezwykle proste.

Posiadają jednakowoż lepsze właściwości, ponieważ przy identycznej objętości linii magnetycznych, jesteśmy w stanie osiągnąć znacznie lepszy strumień magnetyczny.


Więcej tekstów

Co to znaczy najlepsza promocja? Czy warto promować się w sieci czy poza nią? A może warto być w jednym, jak i w drugim miejscu?

Reklamy plakatowe
Napisane przez: Andy Walton
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Żadne przedsiębiorstwo nie jest w stanie funkcjonować bez odpowiedniej reklamy. To w sumie konieczne obecnie, ażeby jakoś się promować. To wręcz nieuniknione, jeśli chcemy być zauważalni i konkurencyjni. Wystarczy chociaż zerknąć na ilość firm, na ich sprytną promocję. Ogólnie możliwości posiadamy wiele, ale w ostatnim okresie najwięcej na reklamę wydaje się w internecie. Czy to dobrze? I tak, i nie. Gdyż z jednej strony, zgadza się, należy tam być, ale z innej strony to trochę banalne, bo każdy tam jest, a to powoduje, iż stajemy się niewidoczni. Być może powinniśmy więc postawić na promocję bardziej tradycyjną, jak banery reklamowe.

Taśmy magnetyczne zrobione są z folii magnetycznej, pociętej na właściwą szerokość. Są używane do zamontowania tablic reklamowych i magnetycznych, a także jako zamknięcia pudełek, teczek jak również reklamowych folderów. Tego typu taśmy mogą posiadać podkład klejowy lub piankowy, co pozwala na aplikację do praktycznie każdej powierzchni, tak więc także nierównej, przykładowo ściany. W sprzedaży są jednocześnie pozostałe rodzaje folii, jakie przekonująco podwyższają jakość różnorakich produktów, jak folia carbon (tu znajdziesz folię Carbon). Trzeba o tym pamiętać, w sytuacji gdy będziemy chcieli dobrać najlepszy typ folii, ponieważ ma to znaczenie w wielu dziedzinach.
2022/01/14, 10:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.