Przezorny zawsze ubezpieczony — wobec tego warto zamontować alarm, który ustrzeże dom przed pożarem

Raz na jakiś czas możemy w telewizji zobaczyć news o tym, że w jakimś mieście w naszym kraju spłonął dom. Wówczas jego mieszkańcy są w szoku, że utracili dobytek życia.


Zastanówmy się więc, jak ustrzec się przed taką tragedią.


ogrodzenie
Napisane przez: ARAD
Zainspirowane przez: ARAD


Zazwyczaj, kiedy oglądamy wiadomości z tak strasznych przeżyć innych ludzi, to współczujemy im. Czy jednak jest to dla nas wystarczający bodziec do tego, by podumać o swym bezpieczeństwie. Jeśli posiadamy rodzinę, to naszym głównym obowiązkiem wydaje się być zapewnienie jej bezpieczeństwa. Dlatego musimy zamówić oraz założyć alarm przeciwpożarowy (dalsze informacje). Szukając odpowiedniego sprzętu w sieci, należy pamiętać o tym, by zamówić alarm z atestem. Jeśli pragniemy też ułatwić sobie życie, to warto kupić sprzęt bezprzewodowy. Wtedy nie będziemy musieli nigdzie kuć tynków oraz ciągnąć kabli. Po prostu zamontujemy alarm w środku, skonfigurujemy go i gotowe. Powinniśmy wybrać takie urządzenie, które będzie mogło być kierować na dwa sposoby — na ekranie czujnika i dla przykładu przez telefon. To bardzo uprości nasze życie. Spory odsetek tego rodzaju urządzeń ma też blokadę na kod, aby nie mogły przy nim majstrować dzieci, które przypadkowo mogłyby zmienić ustawienia.


Więcej tekstów

W jaki sposób zrobić samemu gipsowe rączki albo nóżki dziecka?

odlew
Napisane przez: Garyy Knight
Zainspirowane przez: https://www.flickr.com
Gipsowe rączki i nóżki trójwymiarowe dziecka możemy wykonać samodzielnie.


Aby wykonać odlew, będziemy potrzebować masy do odlewów, gipsu do odlewów, wody w pokojowej temperaturze, pojemnika, w jakim będzie mogła się zmieścić nóżka albo ręka dziecka oraz drewnianej łyżki do mieszania.


Jeśli będziemy chcieli zamontować kilka czujek w całym budynku, to najważniejsze urządzenie powinno stale zbierać informację ze wszystkich alarmów w różnych pokojach. Może je również przechowywać w pamięci archiwalnej.


Nie zapominajmy, że pożar >>> klapy dymne może pojawić się w każdym budynku i to bez uprzedzenia. Należy się przed nim zabezpieczyć.
2018/07/10, 11:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.