Retinopatia cukrzycowa – w jaki sposób odpowiednio leczyć chorobę, by nie dopuścić do przykrych konsekwencji?

Zdrowie to wartość, o jaką powinniśmy dbać bez znaczenia od wieku. Jednakże nie zawsze możemy ustrzec się przed chorobami, chociaż prowadzilibyśmy w miarę zdrowy tryb życia oraz pamiętalibyśmy o regularnej aktywności sportowej.

Jedną z dolegliwości, jakie mogą doprowadzić do niechcianych skutków, jest retinopatia cukrzycowa. Jej głównym źródłem jest cukrzyca, w wyniku której może nawet dojść do ślepoty, więc jak najwcześniej należy rozpocząć leczenie, aby w jak największym stopniu zmniejszyć to ryzyko.

oko
Napisane przez: Eivind Sorgenfryd
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Rozpocznijmy od tego, czym jest retinopatia cukrzycowa- . To uszkodzenie małych naczyń krwionośnych, jakich zadaniem jest odżywianie siatkówki. Przez powstałe uszkodzenia w gałce ocznej tworzą się wylewy, które mogą być przyczyną wspomnianej ślepoty. Jak rozpoznać przypadłość? Jeżeli zauważysz ciemną plamkę w polu twojego widzenia, możliwe, że powstał wylew krwi. Jest bezbolesny, zatem nie musisz czuć żadnych dolegliwości, szczególnie, iż wylew może się wchłonąć oraz w związku z powyższym niedługo zaczniesz na nowo dobrze widzieć. Jednak nie można ignorować niniejszego zdarzenia, gdyż retinopatia może prowadzić do kompletnej utraty wzroku. Początkowo słabiej widzimy w ciemności, następnie mamy nieostre widzenie nawet w jasnych pomieszczeniach. Jeżeli i w twoim przypadku została rozpoznana retinopatia cukrzycowa, leczenie może ustrzec cię przed nieprzyjemnymi skutkami.

Więcej tekstów

O czym powinno pamiętać decydując się na założenie działalności na rynku lokalnym?

Zebranie w firmie
Napisane przez: Kirsty Pitkin
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Rynek lokalny to nadzwyczaj popularny dziś rynek i coraz więcej ludzi decyduje się założyć działalność właśnie na rynku lokalnym. Zakupy lokalne również cieszą się sławą i masa ludzi chętnie korzysta z usług lokalnych dostawców.


Najważniejsze jest szybkie zdiagnozowanie choroby. Niewielkie zmiany dają szansę na naprawdę pewne efekty leczenia, gdyż nie dopuszczamy do pojawienia się poważniejszych dolegliwości.

Chcesz pogłębić swą wiedzę z tego zagadnienia? Chcemy pomóc. Trzeba przejść na nową stronę i tam dowiedz się więcej (https://physiomedica.pl/fizykoterapia/) wiadomości.

Wyróżnia się parę rodzajów retinopatii i w zależności od jej typu trzeba wszcząć stosowne leczenie.

W niektórych przypadkach musimy jedynie regularnie badać wzrok, w innych natomiast konieczne będzie leczenie laserowe, które przystopuje postęp choroby oraz pozwoli oszczędzić wzrok. Czasami również robi się witrektomię, czyli usunięcie ciała szklistego z oka.

Niestety retinopatia to choroba, z którą ciężko jest walczyć, ponieważ żaden z zabiegów nie przywraca pełnej ostrości wzroku. Jednak nie można się poddawać, ale wszcząć leczenie, aby jak najdłużej cieszyć się poprawnym widzeniem oraz nie dopuścić do postępu schorzenia, jakie może zdecydowanie uprzykrzyć nam życie.
2022/04/21, 07:37
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.