Frapujące historia każdej dróg z asfaltu

W obecnych czasach, ludziom żyje się o wiele łatwiej niż kilka dekad wcześniej. To wszystko za sprawą ogromnego rozwoju nauki w praktycznie każdym jej sektorze.


Medycyna umożliwia traktować niegdyś groźne choroby mniej poważnie, zdobyczami informatyki są z pewnością nowoczesne telefony, w których znajdują się najlepsze oprogramowania.

Artykuł, który teraz masz przed sobą jest pełny absorbujących wiadomości, ale dodatkowo zweryfikuj informacje (http://www.arapneumatik.pl/k-43-ssawki-przyssawki-chwytaki-prozniowe) omawiające podobną tematykę tutaj.

Także w budownictwie nastąpił poważny postęp.
na
Asfalt drogowy w swojej obecnej, modernistycznej postaci, to świeży twór - sprawdzony asfalt drogowy. Jego współczesna, syntetyczna odsłona, to ulepszony materiał naturalny, którego złoża odnajdywane były już w starożytności, używano ich do budowy gmachów. Jako pierwsi do kładzenia nawierzchni (przeczytaj więcej o nawierzchnie na place zabaw http://www.interchemol.com.pl/produkty/nawierzchnie-poliuretanowe/na-place-zabaw) asfalt użyli Rzymianie, lecz dopiero w roku 1600 w Szwajcarii dokonano podziału, odróżniając asfalt drogowy od smoły. Aż do końca XIX wieku do wykładania nawierzchni używano bloki skalne z asfaltu. Jednak pod koniec tamtego wieku, w Stanach Zjednoczonych wynaleziono nową technologię, umożliwiającą wytwarzanie asfaltu z ropy naftowej - to wówczas nastąpił największy przełom.


Więcej tekstów

O jakich rzeczach pamiętać gdy chcemy stworzyć domowy warsztat stolarski? Co powinno się tam znaleźć?

samochód
Napisane przez: Marcus Balcher
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Wielu domowych majsterkowiczów robi wszystko, aby ich stolarski warsztat nadawał się do wszelkich prac. Powinien być w takim razie dobrze wyposażony. O czym pamiętać?


Warto dbać o to, ażeby w tego typu warsztacie panował porządek.


pomiar
Napisane przez: Alan Stanton
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


kleje
Napisane przez: Selena SA


Lecz pierwsze Autostrady zbudowano we Włoszech w 1920 - zadedykowane były jedynie automobilom, jak świadczy sama nazwa. Parę lat potem w USA a także w Rzeszy zaczęto wzmożoną budowę nawierzchni tego rodzaju, do nich oczywiście używany był asfalt drogowy. W naszym kraju dopiero w 1918 roku zapoczątkowano użytek tego materiału na dużą skalę, jednak na prawdziwe autostrady przyszło nam jednak jeszcze nieco zaczekać. Nawet obecnie, Polska jest daleko daleko za czołówką światową w tym zakresie.


Gdy zaczęto na ogromną skalę używać syntetyczny asfalt do kładzenia ulic, na reszcie można było bardzo tanim kosztem zbudować mocne nawierzchnie. Jest on elastyczny, nie straszne mu będą ani wysokie ani niskie temperatury, bardzo łatwo w nim zatamować wszelkie dziury.
2019/09/25, 09:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.