Kiedy używany jest asfalt?

Wyrażenie mówiące o tym, iż coś jest "podziurawione jak krajowe drogi" już dawno temu weszło do języka kolokwialnego. Co prawda autostrad nadal w Polsce jest niewiele, ale jakość dróg w znacznej większości uległa znacznej poprawie.


produkt
Napisane przez: Fundación Karisma Colombia
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Poza tym to nie w Polsce a u naszych wschodnich sąsiadów kierowcy podobno jeżdżą zygzakiem, żeby wymijać otwory które powstały na nawierzchni trasy.


Więcej tekstów

Użytkowane w hydraulice siłowej łożyska skf cechują się dobrą jakością

Łożysko
Napisane przez: CARLISLE HVAC
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Rozwiązania nowoczesnego przemysłu stosowane są w przeróżnych dziedzinach, za sprawą czego można zauważyć oczywisty postęp techniczny. Jest to znaczące i pozwala na realizowanie coraz to większych przedsięwzięć. Rozliczne przedsiębiorstwa, które trudzą się wyrobem pojedynczych elementów dzięki użyciu nowoczesnych technologii potrafią powiększać ich jakość i rozszerzać swoją działalność na rynek międzynarodowy. To następnie ma rozległe znaczenie dla gospodarki państwa i rozwoju poszczególnych specjalności.


pojemniki
Napisane przez: NRMA Motoring and Services
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Choć trochę nam jeszcze brakuje do okoliczności, jaką mogą się cieszyć mieszkańcy zza naszej zachodniej granicy, to asfalt, który jest stosowany do budowy polskich szos szybkiego ruchu nigdy nie odbiega znacznie od wysokich standardów - zobacz więcej. Takich szos jest niestety po prostu jeszcze za mało. A czym w zasadzie jest asfalt? Otóż asfalt to materiał pochodzenia naturalnego lub uzyskiwany jako jedna z frakcji przerobu oleju napędowego. Ma on wtenczas konsystencję stałą lub półstałą. Taki asfalt mógłby posiadać odcień ciemnobrązowy albo czarny. Jeśli chodzi o zastosowanie tego surowca, to używa się go przede wszystkim do konstrukcji jezdni drogowych, lecz również na potrzeby prac budowlanych do produkcji papy i jako materiał izolacyjny.


pmb 45/80-65
Napisane przez: Szymon Sieciński
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


producenci napotykanych poprzez nas codziennie przedmiotów jako ich określenia najczęściej używają jakichś łatwo wpadających w ucho określeń. Tego typu sytuacja nie występuje jednak w wypadku naszego największego producenta Asfaltu, jaki nazwał swój jeden z na ogół używanych w Polsce asfaltów złożonym określeniem pmb 45/80-65 - .


Mógłby zostać on stosowany we wszelakich rodzajach mieszanek mineralno-asfaltowych do powłok ścieralnych, zatem tego typu, jakie stanowią wierzchnią część nawierzchni drogi (AC, SMA, BBTM). Asfalt pmb 45/80-65 posiada optymalne cechy użytkowe, takowe jak penetracja w 25°C, temperatura mięknięcia czy temp. łamliwości wg Fraassa.
2019/09/09, 08:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.