Wykorzystanie przenośników taśmowych do dynamicznego jak i systematycznego działania niejednej firmy

Przyglądając się rozwojowi gałęzi przemysłu, możemy zauważyć, iż nie byłaby ona możliwa gdyby nie konkretne maszyny. A mianowicie chodzi tu o przenośniki taśmowe. Stosuje się praktycznie w każdych większych przedsiębiorstwach, w których potrzebny jest transport na dłuższych przestrzeniach na obszarze zakładu.


Taśma produkcyjna
Napisane przez: darkday
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Używane bywają do sprawnego jak i dynamicznego transportu produktów. Stosowanie przenośników możemy podzielić na dwie podstawowe grupy. Pierwsza z owych grup to zastosowania przemysłowe, jak np do transportu materiałów sypkich, kruszywa, kopalin czy takie do zastosowań bardziej spożywczych a także lekkich. I tak przenośniki taśmowe PROMUS do użytków przemysłowych są stosowane w kopalniach, kamieniołomach oraz w dystrybucjach zajmujących się materiały budowlane. Jak wiadomo przenośniki taśmowe do użytków przemysłowych posługuje się wiele różnych firm. Natomiast przenośniki z następnej grupy najczęściej możemy napotkać przy kasach w dużych hipermarketach.

Te przesuwne taśmy, na które kładziemy towar do skasowania to właśnie przenośniki (super przenośniki elastyczne-> http://olejnik.pl/przenosniki-elastyczne/) taśmowe. Bardzo często takowe przenośniki stosowane są również w firmach kurierskich, transportowych czy spedycyjnych. Wyobraźmy sobie sytuację, kiedy firma spedycyjna, która obsługuje tysiące samochodów ciężarowych musiałaby je wszystkie ręcznie rozładować, przenieść na inne miejsce a potem przeładować na inny samochód. Bywa trochę nie realne, dlatego jesteśmy w stanie zaryzykować tezę, że w aktualnych czasach dużo firm nie mogłaby normalnie pracować bez przenośników taśmowych.

Prócz tego nasuwa mi się drugi przykład firm, w których praca bez tego jakże istotnego oraz przydatnego narzędzia nie stałaby się wykonalna. Otóż bardzo modne od końca XX wieku, kiedy to powstała pierwsza w Polsce kopalnia odkrywkowa. Właśnie o to zastosowanie chodzi. Kopalnie mogą obejmować teren paru kilometrów kwadratowych przy czym zobrazujmy sobie jak inaczej a zarazem ekonomicznie moglibyśmy wyciągnięty węgiel przetransportować. Właśnie za pomocą przenośników taśmowych, które doskonale sprawdzają się do transportu surowców sypkich.
2018/05/31, 22:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.