Jakie znaczenie mają dla bezpieczeństwa konstrukcji budynków, pojazdów i maszyn odpowiednio wytrzymałe odboje.

Zderzenie dwóch twardych przedmiotów może się skończyć ich uszkodzeniem, a tym bardziej jeśli jeden z nich będzie twardy, a drugi miękki. Dlatego też w miejscach, w jakich będą takie możliwości, należy stosować rozmaite elementy ochronne, zabezpieczające przed tego typu sytuacjami.
Mieszkanie
Napisane przez: Ben Heinrich
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Na przykład bardzo często zabezpieczenia tego typu stosuje się w różnych halach produkcyjnych i magazynach, w których poruszają się rozmaite pojazdy i urządzenia. Uderzenie w jakiś inny pojazd czy element konstrukcyjny budynku mogłoby spowodować poważne szkody, a nawet zniszczenie obiektu, więc w tego typu sytuacjach ochrona bardzo się przydaje.

Jeżeli masz ochotę zdobyć uzupełniające informacje na przedstawiany temat, odkryj ponadto (https://www.naprawasilownikow.pl/specjalizacja/silowniki-teleskopowe/) inne nasze witryny na zbliżony temat - one również są interesujące.

Najczęściej w takich sytuacjach stosuje się najróżniejsze odboje przemysłowe, jakie mają za zadanie zabezpieczać przed przypadkowymi uderzeniami.


urządzenia pomiarowe
Napisane przez: Chriſtopher Chen
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Odboje posiadają bardzo różny kształt, zależnie od miejsca, w którym trzeba je zamontować. Przeważnie są zrobione z różnych odmian stali, w wielu przypadkach jest to mocna i odporna na czynniki atmosferyczne stal nierdzewna. Grubość odbojów będzie uzależniona od tego, przed czym mają one zabezpieczać, a w pewnych przypadkach potrzebna jest naprawdę duża ich wytrzymałość.

To świetnie, że chcesz uzyskać większą ilość informacji na ten temat. Wtedy przejdź do treści, a dowiesz się rozmaitych wiadomości i uzyskasz wiedzę na wiele tematów.

Sporo rodzajów odbojów poza konstrukcją ze stali posiada także gumowe, elastyczne elementy, które dodatkowo amortyzują uderzenie i zabezpieczają przed dużymi uszkodzeniami.
Taką konstrukcję między innymi posiadają odbojnice do łodzi, które chronią burty przy zetknięciu się z nabrzeżem czy inną jednostką. Jeśli by ich nie było, to każde wpłynięcie do portu mogłoby spowodować poważne straty.
2020/08/01, 07:48
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.