Ocenianie maszyn, w porównaniu do badania ultradźwiękowe - czyli, użycie sprzęciku, versus brak sprzętu

Jaka osoba i jak ocenia maszyny - jakiego typu bywa tego jakość? Jak przeprowadzane bywają badania ultradźwiękowe? Tego wszystkiego dowiecie się wewnątrz tego felietonu!
Półka meblowa Solum zapewnia oświetlenie zarówno przestrzeni pod szafką meblową, jak i wnętrza samej szafki
Napisane przez: BRW
Zainspirowane przez: BRW


Ocena maszyn - tego rodzaju zagadnieniem interesuje się w szczególności Urząd Dozoru Technicznego, który wymaga tak nazywane "minimum" nalegań BHP. Bywa to skierowane dla przedsiębiorstw, w których kierownik pozwala robotnikowi korzystanie mieszczących się na terenie budynku p[racy urządzeń. Jest ta rzecz wręcz wymuszone, by PRacownikowi nic podczas rooty się nie wydarzyło i by ułatwić mu pracę, a także co najważniejsze - w ogóle dopuścić maszyny do działania, gdyż bez konkretnego papierka, nie mogą zostać udostępniane do używania. Jak się to ima do jakości? W jaki sposób zostało wspominane, wymagane jest "minimum" BHP by firma nie trzymała się w miejscu - nie jest trudno wyimaginować sobie jakość takich usług.


Teraz pod lupę weźmiemy badania ultradźwiękowe. Takie badania zaliczane są do "nieniszczących", używane są do odkrywania: wadliwych części wewnętrznych materiału, wymiarów grubości i tym podobne Polega na wprowadzeniu falek ultradźwiękowych (bez zastosowania niebezpiecznych sprzętów) do obiektu oraz wykryciu wady - jej lokalizacji i rozmiarze.

Chcesz zdobyć świeże informacje na konkretny temat? To obejrzyj witrynę (http://www.alwro.com.pl/oferta.php), z pewnością dostarczy Ci ogromną ilość pozytywnych emocji i na długo zostanie w Twej głowie.

Żeby metoda zadziałała, materiał wewnątrz którym szuka się wady musi być z metali lub niemetali, między innymi: materiały kompozytowe, drewno, ceramika, porcelana, szkiełko, tworzywa sztuczne, beton, a także guma.
Jak rozgrywa się to pod względem jakości? Otóż badania ultradźwiękowe są przydatne, jednakże mają dużo ograniczników.

Czy masz kłopot z odnalezieniem fascynujących danych na omawiany wątek? Jeżeli tak, to nie martw się, tylko prześledź treść, a z pewnością się nie zawiedziesz.

Metoda ta jest jednak bezpieczna a także łatwa w stosowaniu.
2019/09/25, 09:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.