Zastosowanie, zasada działania i struktura siłowników elektrycznych

Najprościej tłumacząc temat: siłownik elektryczny zbudowany jest z silnika a także przekładni zastępującej ruch obrotowy wirnika na ruch liniowy tłoka. Aby można było zyskiwać odpowiednio potężne siły na końcówce tłoka, tak bywa stosowane są przekładnie wielostopniowe. Ich prawo działania jest bardzo prosta, występują też rodzaje do użytkowania pod ziemią.


silownikielektryczne.com - dostawca siłowników elektrycznych
Napisane przez: tweakie.cnc
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Urządzenia, jakimi są siłowniki elektryczne odbiegają w budowie od pneumatycznych bądź hydraulicznych i to dość znacznie - sprawdź też siłowniki elektryczne. Nie napędza ich sprężone powietrze czy olej tłoczony pompą, a energia elektryczna, co powoduje, że kierowanie i obsługa takiego siłownika są dużo łatwiejsze i tańsze. Nie trzeba się zatem obawiać o nieszczelności, jakie mogłyby się ukazać w układzie zasilania siłownika, powodując zredukowanie siły działania siłownika albo ubytek czynnika napędowego (powietrza lub oleju). Kolejna rzecz, jakiej nie należy się bać to wymiana drogocennych pomp lub sprężarek. Jest to częsty problem, ponieważ naturalnie się one zużywają. Instalacja kierująca siłownikiem elektrycznym jest więc wyraźnie mniej skomplikowana, a przez to tańsza i prostsza w montowaniu.

Prawo działania urządzeń, jakimi są siłowniki elektryczne jest niesłychanie łatwa - więcej informacji na stronie (Moduły liniowe). Silnik elektryczny za pomocą przekładni obraca śrubą napędową, po której przesuwa się nakrętka. Do nakrętki przymocowany jest tłok. Posunięcie nakrętki po śrubie napędowej w konsekwencji zapewnia posunięcie całego tłoka (wysuwa się on lub chowa do korpusu siłownika).

Jeśli zainteresował Cię ten tekst, kliknij ten link - to bez dwóch zdań świetne opracowanie tego tematu. Obowiązkowo to zobacz!

Taka konstrukcja siłownika sprawia też, że siłownik zdoła utrzymać wsadzony na niego towar nawet wtedy, kiedy odłączone jest od niego napięcie. Jest to cecha niezmiernie przydatna dla nas, a dodatkowo bardzo użyteczna.

sprzęty takie jak siłowniki elektryczne wykorzystywane są najczęściej do automatyzacji bram skrzydłowych. Wykonane są one bardzo schludnie, drobiazgowo i mogą transportować obciążenia nawet do 400 kg. Użytecznym rozwiązaniem są również siłowniki elektryczne połączone ze sterownikiem czasowym, które jesteśmy w stanie zaprogramować odpowiednio do naszych potrzeb.
2022/06/10, 08:38
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.