Kilka słów o kamieniach szlachetnych, które możemy wykorzystywać do rozmaitych celów

Już od dawna ludzie wyjątkowo cenili sobie kamienie szlachetne. Aktualnie kojarzą się one przeważnie z biżuterią, jednak bez wątpienia nie zawsze tak to było.

szafir
Na świecie istnieje cała gama różnorakich pod względem koloru kamieni szlachetnych, kilka z nich rozpozna natomiast praktycznie każdy. Oczywiście po pierwsze należy jako kamiekamień (sprawdź kamieniarstwo Wrocław)chetny podać diament, ponieważ jest to kamień najbardziej popularny. Minerał ten jest tak cenny, że niejedna osoba poniosła śmierć z jego powodu. Mówi się, iż kamień ten jest najpiękniejszy ze wszystkich, co niewątpliwie odbija się w jego cenie. O kamieniu tym pisano książki i nagrywano filmy, dlatego każdy wie jak on wygląda.
Inne, nieco mniej popularne, aczkolwiek również łatwo rozpoznawalne i znane każdemu kamienie szlachetne, o jakich trzeba wspomnieć, to szafir, rubin i szmaragd. Te trzy szczególnie dekoracyjne kamienie charakteryzują się, w przeciwieństwie do diamentu intensywnymi barwami. Odpowiedź na pytanie, który z nich jest najatrakcyjniejszy jest na pewno kwestią indywidualną.
Szafirowy pierścionek
Napisane przez: PRECIOSA ORNELA
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Ocena zależy między innymi od preferencji konkretnej osoby. Dla jednego atrakcyjniejszy jest niebieski kamień, natomiast dla innego zieleń czy kolor rubinu będzie w cenie. W przypadku kamieni szlachetnych istnieje wszakże interesujące zjawisko, dotyczące tego, iż kamienie, które już dawno temu zostały uznane za najatrakcyjniejsze współcześnie są dziś najdroższe. Z pewnością istotny jest ponadto fakt, iż złoża niektórych kamieni szlachetnych są mniejsze niż innych co wpływa na jego cenę.
W przypadku kamieni szlachetnych można również bez wątpienia mówić o modzie. Zwykle panuje moda na konkretny kamień, która po jakimś czasie prawie zupełnie mija, kamień (ciekawe propozycje) zaś odchodzi do lamusa, aby oczywiście ponownie odzyskać popularność po upływie jakiegoś czasu.
Jednym z mniej znanych kamieni szlachetnych, jakiemu jednakże nie sposób odmówić wdzięku jest cytryn. Kamień ten zaliczany jest do minerałów rzadkich, posiada szczególnie piękną barwę, budzącą skojarzenia właśnie z cytryną. Jego wyjątkowo delikatne zabarwienie sprawia, że pasuje on praktycznie do każdego innego kamienia szlachetnego - jest bardzo uniwersalny. Warto mieć w domu biżuterię z tym kamieniem.
2021/11/25, 13:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.