Wełna parzona, a owcza skóra gotowana - czyli, wełna wełnie nie równa Część 1

Szukasz idealnego materiału - miękkiego, ciepłego a także niezwykle miłego w dotyku? Zwróć wzrok na wełnę! W kawałku początkowej artykułu zapoznamy się bliżej owczą skórę parzoną


Czółenka Clarks, kolekcja stylizowana na lata 50
Napisane przez: Clarks
Zainspirowane przez: Clarks


Wełna parzona to nic odmiennego jak wełna poddana przeróbce termicznej (wełna > http://www.lamalama.pl/ parzona - Lama). Zazwyczaj przeznaczona bywa na konfekcję kobiecą, na takie rzeczy jak: płaszczyki, kurtki, peleryny, poncho. Jest to doskonały materiał na porę jesienno-zimowy, jako tak zwana "przejściówka". Jest możliwość ją również stosować, jako tkaninę do sukienek, spódniczek, tunik, żakietów, a także garsonek na zimniejsze dni, co robi z niej tkaninę bardzo wspaniałego gatunku. Najistotniejszymi jej stylami są: bycie miękkim, umiejętność łatwego układania się a także fakt, iż delikatnie się poddaje - dzięki tej rzeczy ostatniemu lepiej dopasowuje się do ciałka, jednakże trzeba pamiętać, o słowie "lekko", albowiem tak naprawdę materiał tego typu bywa dosyć skoncentrowany. Istnieje wiele barw i typów "mieszań" tych tkanin, a więc każdy odnajdzie jakąś rzecz dla własnej osoby.


Wełna gotowana - jej tematyce zajmiemy się w pojedynczym artykule, warto jednak wypisać o niej parę najważniejszych rzeczy . W czasie obróbki termicznej wełna (zobacz gruba wełna parzona) ta ulega skurczeniu (około 20-30%) przez co jest bardzo ścieśniona, oraz o wiele bardziej ciepła. Odporność na zabrudzenia to kolejny\następny jej atut.


Więcej tekstów

Zatroszcz się o maszyny rolnicze we własnej firmie

sprzęty
Napisane przez: Ford
Każdy z nas z pewnością pamięta czasy młodości, kiedy odwiedzając wieś widziało się wiele pojedynczych gospodarstw niedużej wielkości, jakie służyły jako źródło utrzymania dla rodziny.


Zaciekawiony? Pragniesz wiedzieć więcej? Odczytaj następny artykuł o tytule: "Wełna parzona, kontra wełna gotowana - a więc, owca skóra wełnie nie jednakowy Kawałek 2", a nie będziesz żałować własnego czasu! Kto może wiedzieć, możliwe, że nakieruje to twoją uwagę na te niebywałe tkaniny?
2018/06/29, 07:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.