W ostatnich latach w naszym kraju buduje się mnóstwo nowych dróg według najnowszych metod z najlepszym asfaltem

Jeśli mówimy o budowie autostrad, to światowa technologia poszła bardzo do przodu. Robi się mnóstwo eksperymentów, które mają na celu w głównej mierze zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego oraz wydłużenie użyteczności konkretnej nawierzchni.


Niezwykłą popularnością cieszy się ostatnimi czasy asfalt porowaty.
Robi się teraz mnóstwo testów, które przynoszą satysfakcjonujące wyniki. Szczególnie w zagadnieniu pochłaniania hałasu przez asfalt porowaty oraz odprowadzania deszczówki, wobec czego droga nie jest zbytnio śliska - . Wszyscy wiemy, że to podwyższa bezpieczeństwo na trasie, gdyż śliska droga często jest powodem kolizji. Jakaś część fachowców boi się, że na asfalt porowy nazbyt intensywnie oddziałuje woda oraz powietrze i droga (odnośnik do serwisu) nazbyt prędko się niszczy. Jednakże nowatorskie metody i najlepszej klasy lepiszcze wykreśla ten kłopot. Zatem jest to rodzaj asfaltu, przed którym rysuje się świetlana przyszłość.


Projekt opatentowany
Napisane przez: Archives New Zealand
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Z kolei asfalt 70/100 zwykle jest stosowany to lżejszego ruchu na osiedlach albo do zalepiania dziur powstałych w nawierzchni ulicy - pod tym adresem szybko uzyskasz pomoc. Ten typ asfaltu jest zazwyczaj używany jako spoiwo do wyrobu mieszanek mineralno-asfaltowych lub do wytwarzania emulsji asfaltowych.
Jasnym jest, że powinien spełniać wszelkie standardy naszego inspektoratu budowlanego i posiadać odpowiednie certyfikaty. Asfalt 70/100 jest rzecz jasna włączany do gatunku asfaltów drogowych, inaczej nazywanych asfaltów upłynnionych, które produkuje się w sposób "na gorąco".
2019/09/10, 08:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.