Co należy zrobić, gdy będziemy osobą poszkodowaną w wypadku w Niemczech?

Kolizje na drodze mogą zdarzyć się dosłownie wszędzie, jednak jeżeli będą miały miejsce gdzieś poza granicami Polski, do całej sprawy doszłyby ponadto dodatkowe kłopoty.
Jest przecież możliwość, że po prostu nie rozumiemy zarówno języka np. niemieckiego, ani funkcjonujących na terenie Niemiec przepisów.


nauka
Napisane przez: www.sxc.hu
Zainspirowane przez: www.sxc.hu


wypadek Niemcy
Napisane przez: Map of the Urban Linguistic Landscape
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Jeśli takie nieszczęście dosięgnie również i Ciebie, należy naturalnie postępować tak jak w naszym kraju, tzn. wyłączyć silnik, zapalić światła awaryjne czy też (jeśli to będzie możliwe) udzielić pierwszej pomocy pozostałym uczestnikom tego wypadku. Niezwykle znaczącą sprawą jest ustalenie osoby, która jest sprawcą danego wypadku. To naturalnie należy do policji, jednak nie powinniśmy podpisywać jakiegokolwiek dokumentu, jeżeli nie znamy dosyć dobrze języka niemieckiego. Warto byłoby poprosić o poradę do firmy, która jest wyspecjalizowana w takich wypadkach. Zwłaszcza, jeśli to nie my jesteśmy uznani za sprawców. Moglibyśmy się wtedy starać o odpowiednie odszkodowanie czy też (w niektórych przypadkach) także zadośćuczynienie.


Trzeba pamiętać, że jeśli wydarzy się wypadek Niemcy jako ludzie, funkcjonują (do pewnego stopnia) analogicznie jak Polacy. W tamtym miejscu również możemy otrzymać odszkodowanie za uszkodzony pojazd lub zadośćuczynienie za doznane szkody na ciele.

Jeśli znalezione przez Ciebie w tym miejscu materiały są zbyt skąpe, to ta wskazówka z serwisu (http://kamieniarstwo.pl/nagrobki-detal/) niechybnie okaże się godna poświęcenia jej czasu.

Dla przykładu jeżeli koszt renowacji samochodu będzie wyższa niż 130% jego wartości rynkowej, to osoba poszkodowana może otrzymać różnicę pomiędzy wartością wraku, a ceną samochodu sprzed wypadku.
Wymagana jest oczywiście doskonała znajomość nie tylko j. niemieckiego, ale także prawa. Dlatego też warto jest zatrudnić w tego typu sytuacji fachowców, którzy m.in.

Jeśli Twoim zdaniem ten tekst jest pasjonujący, to przeczytaj też pomocne źródło (http://dynamic-ht.com/), które zawiera absorbujące dane - one zapewne Cię zaciekawią.

powołają biegłego.
2020/08/21, 10:45
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.