Parę porad dotyczących samodzielnego zrobienia altanki ogrodowej. O czym pamiętać?

Każda osoba ma od czasu do czasu potrzebę stworzenia czegoś. Czasem wynika to z sytuacji kiedy coś jest w domu niezbędne, a czasem ze zwykłej chęci tworzenia i obserwowania efektów własnej pracy. W przypadku części osób to też chęć zapełnienia wolnego czasu pożytecznymi czynnościami. Osoby mające swój własny ogród wiedzą dobrze ile wysiłku trzeba włożyć w to by dobrze się prezentował. W przypadku pracy w ogrodzie dochodzi też kwestia upiększenia go. Z tego powodu czasem myślimy nad tym czy nie postawić jakiejś altanki, jaka ładnie by się prezentowała, a przy okazji byłaby schronieniem dla nas w deszczową pogodę. Jak tego dokonać małym kosztem?


Po pierwsze gdy mówimy o takim przedsięwzięciu, jakie jest dla nas czymś nowym, a do tego sporym wyzwaniem, należy na pewno mierzyć siły na zamiary. To znaczy, że na początek warto spróbować postawić bardziej wiatę. Jest to otwarta, drewniana konstrukcja, która jest łatwiejsza do wykonania aniżeli altana w wersji tradycyjnego, niewielkiego, zamkniętego domku. To wcale nie oznacza, iż jest to zajęcie łatwe, natomiast z pewnością łatwiejsze niż zwykła altanka. Zatem postanowione, teraz należy rozplanować pracę oraz zabrać się do dzieła.

Musimy zakupić potrzebne materiały. Będziemy potrzebować dużo drewna. Ważne by było ono już zaimpregnowane. Potrzebujemy przynajmniej czterech słupów konstrukcyjnych, oprócz tego potrzebne nam drewno na dach, ścianki jak też podłogę. Ilość jest zależna od wymiarów tego typu konstrukcji. Będziemy również potrzebować cementu do wylewki na fundament, ponieważ altanka musi stać pewnie na gruncie. Nie obejdziemy się bez różnego rodzaju kształtek, łączników, śrub, między innymi również przydatne będą śruby kulowe, jakie są bardzo mocne. Oprócz tego trzeba brać też pod uwagę pokrycie dachu oraz ewentualne farby czy impregnaty, jakimi na koniec pomalujemy gotową kon prasa (przetestuj Mar Agency Sp. z oo) cję.

Przydałoby Ci się istotne opracowanie (http://elmet-produkcja.pl/cnc-swidnica/) tego tematu? Więc nie ociągaj się i zaloguj się do kolejnej witryny. Tam oczekują na Ciebie bardziej szczegółowe informacje.

Sprawdź więcej: .


śruby
Napisane przez: Jonathan Stonehouse
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
By wiedzieć jak wszystkie czynności trzeba wykonać krok po kroku dobrze jest zaopatrzyć się dobry poradnik, jaki przeprowadzi nas dokładnie przez cały proces tworzenia. Na rynku dostępnych jest sporo publikacji, jakie w dokładny sposób opisują jak zbudować taką konstrukcję. Istotnym źródłem wiedzy jest też internet. Musimy zorientować się jakiego sprzętu potrzebujemy. Nie przejmujmy się jak nie mamy tych bardziej skomplikowanych. Jeżeli przykładowo potrzebna nam prasa krawędziowa do odkształcenia blachy na dach to wiedzmy, iż są miejsca, gdzie tego typu usługi wykonuje się na zlecenie. Z tego powodu jak w grę wchodzą droższe urządzenia, lepiej zlecić wykonanie tego jakiejś firmie.
2019/04/30, 07:46
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.