Wykorzystanie lasera w produkcji, czyli skuteczne cięcie kawałków blach

Wycinanie blachy stalowej metodą laserową to jeden z praktyczniejszych procesów wykrajania, który na trwale zadamawia się w kolejnych liniach produkcyjnych i zakładach. Na drugi plan schodzą gabaryty stalowych blach, przeznaczane do cięcia.

materiał do cięcia
Napisane przez: CARLISLE HVAC
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Wykorzystanie lasera do wycinania blach w sektorze przemysłowym zrewolucjonizowało ten proces. Wysoka precyzja mechanizmu, który emituje wiązki lasera i niewielkie odchylenia od normy, (precyzja sięgająca setnych części mm błędu) sprawiają, iż krojenie laserem gwarantuje szybkie i łatwe uzyskanie oczekiwanego kształtu blachy. Co równie ważne - dokładność cięcia idzie w parze z estetyką wykrojonego kawałka stali.

Będzie nam przyjemnie, jeżeli przeznaczył kilka bezcennych minut i przeczytał następny tekst na ten temat. Pod poniższym linkiem czeka na Ciebie interesujący artykuł (https://sklephypo.pl/48-pompy-obiegowe-do-duzych-obiektow).

Z reguły nie wymaga on dodatkowych, pracochłonnych obróbek metodą skrawania. Na dłuższą metę ten patent pozwala oszczędzić czas potrzebny na wykonanie cięcia, ale i koszty.
In plus działają także możliwości nieograniczonych modulacji kształtów. Technologia lasera obecna jest dalej przy późniejszej obróbce blach - bez problemu możemy dodawać elementy pomocne takie jak wpusty, otwory technologiczne. Wiązki nie ograniczają też grawerowania. Osiągniemy więc zamierzony cel bez sporych nakładów na wysokiej jakości oprzyrządowanie, które musielibyśmy posiadać bez sprzętu tnącego wiązkami laserowymi.

stalowe elementy
Napisane przez: Bazar del Bizzarro
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Pod wycinkę laserem pójdą rozmaite gatunki krojonej stali (te o wysokiej wytrzymałości jak Hardox czy Domex - jak i stal miękka). Fachowcy zapewniają, że odrębne właściwości poszczególnych blach pod cięcia nie przeszkodzą w osiąganiu tych samych efektów tą samą metodą wycinania. Każdy rodzaj stali Domex, zarówno bardzo wytrzymałych jak i miękkich, nadają się w tym samym stopniu pod cięcie metodą laserową.
Odmienną metodą wycinania blach (sprawdź niskie ceny na gięcie profili stalowych Wrocław -> multitech.org.pl/giecie-blach/) jest metoda wodnego strumiena. Materią tnącą są w tym przypadku nie wiązki lasera, a zbity i naprężony pod ciśnieniem strumień cieczy oraz materiał ścierny. W odróżnieniu od cięcia laserowego, proces skrawania cieczą odbywa się bez intensywnego wydzielania ciepła. Pod cięcie metodą strumieniową poddaje się też znacznie większą część materiałów. Poza blachami stalowymi zastosujemy tę metodę przy wycinaniu tworzyw sztucznych, ceramiki, ale i kartonu, drewna czy gumy. Jak ulał sprawdza się przy produkcji małoseryjnej dla jednostek.
2021/10/13, 07:27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.