Czy jest korzystniej nabyć krajowe części do maszyn czy zagraniczne?

Niejedna branża obecnie przeżywa kryzys. O klienta jest trudniej, a pomimo tego na rynku nadal istnieje dość dużo firm. One wszystkie oferują różny wachlarz wyrobów. Dzięki rozwojowi sieci i postępowi globalizacji można handlować z każdym na całym świecie. Czy mimo tego opłaca się handlować z każdym biznesem?
Urządzenie
Napisane przez: Gobi
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Rodacy obecnie nie są zmuszeni do wyboru krajowych wytwórców. Bez wątpienia warto jest rozważyć zakup części do maszyn, ciągników czy maszyn(zobacz atlas części) budowlanych naszych producentów. Nasze przedsiębiorstwa w niczym nie odstają od tych zagranicznych. Ich wyroby są niewątpliwie porównywalne z zachodnimi. Dodatkowym atutem zakupu od naszych wytwórców jest to, że wytwórca jest na miejscu. Dzięki temu łatwiej jest ubiegać się o gwarancję. Ponadto materiały użyte przez rodzime firmy są nierzadko lepszej jakości niż te komponenty, z których korzystają przykładowo przedsiębiorstwa z Chin.

Więcej tekstów

Roztropne wyjścia z problemów z prądem w firmie

Dokument
Napisane przez: hierher
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W codziennym działaniu organizacji na ogół sporadycznie przypominamy sobie, jak istotny jest dla niej dostęp do prądu. Dopiero gdy stanie się cokolwiek niespodziewanego, łapiemy się za głowę i poszukujemy rozwiązań kłopotów z zasilaniem.


Sprowadzanie części z Państwa Środka może być działaniem dość ryzykownym. Niemniej cena takich części jest niższa niż tych w Polsce. Z czego wynika niska cena? Otóż firmy chińskie posiadają o wiele niższe koszty produkcji. Ponadto nierzadko sięgają po dość niskiej jakości materiały do wyrobu produktów (inaczej niż o&k cześci). Trzeba więc zachować czujność sprowadzając produkty z Państwa Środka.

Czy wpisy opublikowane na tej witrynie części zamienne do wózków widłowych w pełni Cię zadowoliły? Sądzimy, że tak. Jednak, jeśli chcesz więcej, to kliknij tu.

Nierzadkim błędem polskich importerów jest to, że w okresie negocjacji z Chińczykami zbyt usilnie nacisk kładą na obniżenie ceny. W efekcie chińscy przedsiębiorcy uważają, że naszym biznesmenom nie zależy na wysokiej jakości urządzeń i wykorzystują do ich produkcji bardzo tanie tworzywa. I zarazem szkodliwe dla środowiska.

Zastanawiając się nad importem warto wziąć pod uwagę państwa leżące w rozwiniętych częściach świata. Mimo tego, że ich ceny nie są najniższe, to jednakże markowe produkty mogą przetrwać jeszcze dłużej niż ich chińskie odpowiedniki. A to na dłuższą metę daje większe oszczędności. Bez najmniejszej wątpliwości godnymi wzięcia pod uwagę są, zachodniej firmy z dużymi tradycjami, które są połączeniem trwałości użytkowania i precyzji wykonania. Wpisując w wyszukiwarce Google hasło „new holland części” także można natrafić na świetne okazje cenowe. Trzeba być po prostu czujnym i cierpliwym w trudzie poszukiwań.
2020/06/13, 08:48
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.